Šest listů papíru, které vaši investici ochrání a okamžitě vám ušetří několik tisíc korun...

95 % všech rizik, které při pronajímání bytu hrozí, můžete omezit dobře připravenou nájemní smlouvou. A ta vás u zkušeného právníka přijde klidně i na 5 - 10 000 Kč.

Vy tuto sumu ale platit nebudete, protože právě takovou kvalitní, prověřenou, jasnou a nenapadnutelnou smlouvu získáte společně s kurzem ZDARMA.

Nedostanete ale do rukou jen „obyčejný“ vzor. (Problém s podobnými vzory je v tom, že jsou nebezpečně jednoduché. Jsou sice platné, ale nechrání vaše zájmy. A vy se pak při sporu s nájemcem musíte zbytečně stresovat a pracně domáhat svých práv.

Šestistránková nájemní smlouva, kterou obdržíte, byla připravena pro rok 2022 a prostředí nového občanského zákoníku tak, aby vás naopak maximálně chránila. Obsahuje nejen všechny ochranné prvky, za které si právníci nechávají draze zaplatit (a proto je ve standardních vzorových smlouvách nenajdete), ale je také napsána tak, aby vám dala i v roce 2022 vyjednávací výhodu. Při použití této nájemní smlouvy budete mít nejen jistotu, že je podle nových předpisů platná a nenapadnutelná, ale také silnou výchozí pozici pro jakýkoliv spor. (Pro klienty ze Slovenské republiky jsme navíc připravili i slovenskou verzi této smlouvy, speciální průvodce její aplikací, text příslušného slovenského zákonu a další dokumenty pro využití při koupi a pronajímání bytů na Slovensku.)

Za přípravu těchto smluv pro rok 2022 jsme postupně zaplatili 127 000 Kč, vy ji ale získáte jako součást kurzu ZDARMA a okamžitě tak vlastně ušetříte několik tisíc korun. (A pokud se rozhodnete získat celý kurz jen kvůli této smlouvě, několikanásobně se vám to vyplatí.)

Navíc, získáte roční záruku její bezplatné aktualizace. Pokud se zákony nebo názory soudů změní natolik, že bude potřeba nájemní smlouvu zásadně upravit, budete mít právo si od nás kdykoliv během následujícího roku vyžádat její nové znění... a my vám její aktuální podobu pošleme obratem. Vždy tak budete mít jistotu, že vaše investice je v maximálním bezpečí.

Protože zájemci o pronájem bytu jsou mnohdy cizinci nebo jejich zaměstnavatelé, dobrou zprávou je, že nájemní smlouvu získáte také v anglickém jazyce. Nájemní vztah můžete tedy uzavřít třeba jen s anglickou smlouvou v angličtině - vysvětlíme vám, za jakých okolností je to možné. A samozřejmě získáte i dvojjazyčné provedení, kdy smlouva obsahuje v levém sloupci český text, v pravém sloupci anglický. (A jen za odborný překlad jsme zaplatili 10.000 Kč, protože nejde o běžný překlad, ale o specializovanou práci vyžadující výbornou znalost právnické angličtiny a související terminologie).

Pro vaši ochranu s cizincem je obsahem smlouvy také (často opomíjené) ujednání o tom, jakým právem se bude smlouva řídit a které instituce budou případné spory řešit tak, aby vás pronájem cizinci nebo zahraniční společnosti nepřenesl do země jejich jurisdikce a vymáhání vašich práv se tak nestalo prakticky nemožné.

„Kurz mne jedním slovem nadchl - je jak pro začátečníky tak pro pokročilé. Opravdu je to výtvor odborníků a lidí, kteří vědí o čem píší. Kdyby každé podnikání bylo takto zpracováno, člověk by mohl bez obav začít podnikat v jakémkoliv oboru a nemusel by se ničeho bát. Cena kurzu je dle mne nízká, protože jenom sepsání nájemní smlouvy, kterou jsem s kurzem získal, je ve většině měst dražší, než cena samotného kurzu.

Karel Půč***, Česká Lípa

pronajímatel

Jak se vyvarovat nebezpečí neplatné nájemní smlouvy...

Pokud s investováním do bytů teprve začínáte, možná se vám může zdát, že získat nájemní smlouvu je jednoduché: stačí chvíli brouzdat na internetu a pak nějakou zkopírovat.

Jak by vám ale prozradili zkušení majitelé bytů, právě dobrá nájemní smlouva vás ochrání před problémy, za které už sami bohužel velmi draze zaplatili.

Téměř každý týden se na nás obrací někdo, abychom mu poradili, jak se zachovat k neplatícímu, nepřizpůsobivému nebo jinak problematickému nájemci.

Když se ale ptáme, jak jsou proti těmto situacím chráněni ve smlouvě, majitelé bytů přiznávají, že smlouvu od někoho okopírovali. A jediné, co jim pak můžeme poradit, je zamáčknout nad ztracenými penězi slzu... a najít si solidnějšího nájemce.

6 nebezpečných chyb, které mohou proměnit vaše šetrné úmysly v soudní "peklo"

Aby byla vaše nájemní smlouva platná a maximálně vás chránila před možnými problémy, musí obsahovat několik důležitých ochranných prvků.

Častými chybami jsou např.:

  • špatná identifikace stran (Nebezpečné jsou zejména případy manželských párů nebo vícero nájemců.)
  • špatná formulace smlouvy (Zde stačí, aby chyběla např. jen jedna důležitá věta – na kterou pronajímatelé často zapomínají – nájemní vztah pak ve skutečnosti vůbec nevznikne a v případě sporu tedy nemáte ani nástroj, který by vám pomohl cokoliv vymoci.)
  • nízká ochrana proti neplatičům (Mnoho vzorových smluv se bohužel tváří, že neplatící nájemci neexistují a vůbec například nesjednávají novým občanským zákoníkem povolené sankce. Právě neplacení nájemného je nejčastějším problémem a smlouva, kterou s investičním kurzem získáte, vás chrání proti neplatičům hned třemi různými způsoby.)
  • špatně stanovená doba trvání smlouvy (Špatná formulace doby trvání nájemní smlouvy mnohdy způsobuje, že si pronajímatel myslí, že s nájemcem uzavřel smlouvu na dobu určitou... ve skutečnosti je ale smlouva uzavřena – i přesto, že je na ní napsáno „na dobu určitou“ - na dobu neurčitou.
  • špatný způsob prodlužování smlouvy (Za určitých okolností - na které v kurzu upozorňujeme - se může smlouva uzavřená na dobu určitou proměnit automaticky ve smlouvu na dobu neurčitou.
  • nedostatečná ochrana pro případ problémů (Dobrá nájemní smlouva vás chrání nejen před neplatiči, ale rychle také vyřeší další problémy, které vás při uzavírání smlouvy ani nenapadnou. Smlouva, kterou s investičním kurzem získáte, obsahuje takových ustanovení hned několik a chrání vás tak už od prvního dne.)

Jak se tedy ubránit neplatičům?

Při uzavírání nájemní smlouvy máte tedy na výběr z následujících variant:

1. Použít vzor, který stáhnete z internetu nebo nějaké univerzální sbírky smluv typu „999 smluv za 999 Kč“. V těchto případech platí všechna nebezpečí uvedená výše. A protože právníci protistrany vědí, že nejjednodušší cestou, jak vyhrát jakýkoliv spor, je napadnout platnost smlouvy, právě tímto krokem jim šetrní pronajímatelé sami od sebe odhalují své slabé místo. (A na fakt, že si nájemci na svou ochranu vezmou právníka se můžete spolehnout: Tuto službu dnes často za několik set korun ročně získávají v rámci pojištění a využití právních služeb je pak nic nestojí.)

2. Druhou variantou je najmout si právníka, který vám za 2.000 – 5.000 Kč připraví standardní nájemní smlouvu. Protože k tomu ale mnohdy sám použije zmíněnou univerzální sbírku (je to lákavé zjednodušení práce), stále na vás číhají některá výše popsaná rizika. (A každý se přirozeně musí také ptát, zda lidé, kteří tyto univerzální sbírky smluv připravují, vkládají do obsahu ty nejlepší a nejkvalitnější smlouvy.)

3. Třetí a nejdražší variantou je pak najmout si právníka, který už několik soudních sporů ohledně nájemného vybojoval... ale i prohrál. I jeho prohry jsou pro vás totiž výhodou: Přesně ví, na co si musí při uzavírání smluv dávat pozor. A za 5 – 10 000 Kč vám tedy připraví kvalitní smlouvu, na kterou se můžete 100% spolehnout.

Nic z toho ale platit nemusíte. Proč?

Ničemu z toho, co tu popisujeme, ale nemusíte věřit. A můžete si vše ověřit sami...

Zatelefonujte do jakékoliv advokátní kanceláře. Požádejte o cenu za přípravu nájemní smlouvy. A mezi řečí se jich zeptejte, zda vás jejich smlouva ochrání proti všem výše uvedeným nebezpečím.

Pokud zjistíte, že ano, máte před sebou dobrého právníka... a přípravu vaší smlouvy mu tedy můžete zadat.

Pokud si ale chcete celé toto martyrium ušetřit... a získat doslovné znění takové "neprůstřelné" smlouvy do 72 hodin, stačí si objednat investiční kurz Jak kupovat a pronajímat byty... a text této smlouvy s ním získáte zdarma.

Tomu, co tu popisujeme, nemusíte přirozeně věřit. A zde jsou proto reakce zákazníků, kteří s investičním kurzem a vzorovou nájemní smlouvou již pracují (další reference pak najdete také zde):

ing. Luboš Provaz***, Brno

pronajímatel

Na úvod musím zmínit, že jsem asi v poněkud jiné situaci, než ostatní. Jeden byt jsem již pronajímal a v době koupě Vaší příručky jsem kupoval byt druhý. Měl jsem již tedy jisté zkušenosti a cílem objednání kurzu bylo zkonfrontovat mé poznatky s jinými a případně se vyvarovat chyb....

Vynaložených prostředků rozhodně nelituji. Má druhá nájemní smlouva je - i díky Vám - velmi kvalitní a při výměně nájemníků v 1. bytě nepochybně opět použiji Váš vzor, který je lepší než má původní předloha....

M. T. Rell***, Opava

pronajímatel

Od roku 1998 pronajímám dva byty a problematika s pronájmem mi není úplně neznámá. Přesto jsem si váš kurz z čiré zvědavosti objednal. A z toho, co přišlo, jsem byl překvapen.

1. Kurz je perfektním dílkem pro začínající pronajímatele. (A nerozhodné povzbudí k činu.)

2. Pro ty pronajímatele, kteří "ví vše", může být váš kurz dobrou léčbou a strhnutím růžových brýlí. (Ostatně praxe je vyléčí sama, ale ta se prodraží a vaše cena je za tak podstatné info velmi příznivá.)

3. Pro realisty (a mezi ně se řadím), je potvrzením správně nasazeného směru s maximálním rozšířením vědomostí. Ale hlavně: dodáváte chuť jít dále, koupit další a další... a přitom nenasekat velké chyby.

J. Vybí***, Plzeň

pronajímatel

...Když jsem se rozhodoval, zda mám koupit Váš produkt, přiznávám, že jsem velice váhal, protože cena se mi zdála dost vysoká; nakonec jsem si Váš kurs koupil, a jsem velice rád. Získal jsem mnoho užitečných informací a odpovědí na otázky, na něž mi ani několik zkušených právníků nedokázalo jednoznačně odpovědět. Chci Vám proto za zpracování tohoto kursu velmi poděkovat, stejně jako za informace, které od Vás pravidelně prostřednictvím e-mailů dostávám, ihned si je tisknu a ukládám v písemné podobě a vracím se k nim.

Jak vidíte, mezi vlastníky investičního kurzu nejsou jen začínající pronajímatelé, ale také ostřílení matadoři, kteří už několik bytů vlastní. A protože už sami prošli různými situacemi a spory, právě jejich hodnocení je nejlepší známkou toho, zda má smysl celý investiční kurz získat. (A je zajímavé, že mezi našimi klienty je dokonce i několik advokátních kanceláří. Že by to bylo právě kvůli nájemní smlouvě?)

Pokud tedy s investicemi do bytů začínáte, nájemní smlouva, kterou s kurzem získáte, vás ochrání před všemi chybami, za které museli ostatní draze zaplatit.

Pokud už ale nějaký byt pronajímáte a říkáte si, že žádný kurz nepotřebujete, právě tato nájemní smlouva vám může otevřít oči stejně, jak to udělala ostatním. Zkuste se tedy podívat na celou nabídku obráceně:

Za uvedenou cenu získáte „neprůstřelnou“ nájemní smlouvu, která vás u zkušeného právníka vyjde i na mnohem více. Celá investice se vám okamžitě vrátí. Navíc dostanete investiční kurz se všemi bonusy. A pokud vám tyto informace pomohou koupit další byt se slevou, najít nájemce rychleji nebo zabránit byť jedinému nezaplacenému měsíci nájemného, celá investice se vám nejen ihned vrátí.. ale bude vám také trvale vydělávat další peníze.

Vyberte si rozsah ochrany, kterou chcete kolem vašeho pronájmu postavit.

Nikoliv teorie, ale zkušenosti z praxe: Co se osvědčilo. Co ne.  Co dělat. Co je zbytečné. Co funguje. Co je ztráta času. Bez zbytečné omáčky. Rovnou k věci.

Souhrnně desítky let zkušeností s pronajímáním stovek bytů: Vyvarujete se drahých lekcí formou pokusu a omylu, kterými si oni už prošli a zaplatili za ně ztrátami.

Prověřené postupy, vzory a dokumenty: Pro každou situaci budete mít rychle správný dokument, který vás ochrání a zajistí vymahatelnost nezaplaceného nájmu či škod.