Co říkají zkušení pronajímatelé...

Pronajímatelé, kteří se těmito postupy už řídí, mluví o svých zkušenostech v následujících názorech otevřeně. (Protože odhalují své majetkové poměry a investiční aktivitu, část jejich jména zakrýváme pro jejich ochranu.)

"Už při studiu na vysoké škole jsem četla knihy od Roberta Kiyosakiho a přemýšlela, jak si zajistit v životě co nejvíce "aktiv". Bohužel jsem neměla dostatek peněžních prostředků a téměř žádné zkušenosti, takže jsem si po ukončení studia našla zaměstnání. Jako dobrý nápad se mi zdálo začít s pronájmem nemovitostí, protože k tomu člověk nepotřebuje moc času, takže jsem nemusela opouštět firmu. Začala jsem shánět na internetu co nejvíce informací a přitom jsem náhodně narazila na Váš kurz. Ani vteřinu jsem neváhala kurz pořídit. Trvalo mi docela dlouho, než jsem všechny informace vstřebala - byla jsem totiž v této oblasti nováček a některé bloky kurzu jsem si musela poslechnout několikrát, než jsem je "dostala do krve". Myslím si, že Váš kurz je opravdu obsáhlý (hodně oceňuji také připravené smlouvy), takže jsem neměla potřebu shánět nějaké další podklady, což mi ušetřilo spoustu energie a času. Navíc mi dodal sebevědomí, takže jsem neměla vůbec žádný problém vyjednávat s realitními kancelářemi a prodávajícími. Na začátku letošního roku jsem tedy pořídila svůj první byt a od března v něm mám nájemce. Do konce roku bych ráda pořídila další byt, protože jak jsem zjistila, poptávka po nájemních bytech je v *** v současné době vysoká. Co se týče ceny, nepřišla mi nijak závratně vysoká a jsem přesvědčená o tom, že se hned při nákupu prvního bytu vrátí. Jen pro srovnání - cena přišla vysoká mým rodičům, kteří se dívali na celou záležitost s pořízením bytu a pronájmem docela skepticky. Zanedlouho nato si ve stejné cenové relaci zakoupili CD s jazykovým kurzem. Dnes leží jejich CD v šuplíku a cizí jazyk dodnes neovládají. Kdežto mně chodí i díky Vašemu kurzu každý měsíc peníze na účet... Vše je otázkou priorit a životního postoje."

Daniela Beck****

"


"Před pár měsíci jsem koupil svůj první byt, který v těchto dnech opravuji. Váš kurz je obrovské množství zajímavých a důležitých informací, které kdybych chtěl získat sám, tak by mě to stálo spoustu času a víc peněz, než kolik stál celý kurz. Je velice dobrým průvodcem, jako kdyby mě vedl za ručičku nějaký realitní profík :-) Mé celkové hodnocení je: Vynikající!"


Pavel Novo*****

"


"Na škále 1-5 (1-nikdy - 5 profík) se hodnotím jako zkušený a poučený investor s praktickou zkušeností. Kurz je prezentován relativně střízlivě a tak lze hovořit o tom, že má očekávání více méně naplnil. Vždy je to otázka, jaká očekávání byla prodávajícím (vámi) vyvolána. Kurz jako takový hodnotím jako velmi kvalitní, z 1-5 je moje hodnoceni 4,5."


Jiří Hude****

"


"Kurz předčil moje očekávání. Informace jsou přehledné, ucelené, velmi prakticky podané, kurz mne velmi mile překvapil, zatím jsme nebyla schopna ani všechny informace "vstřebat", je toho opravdu hodně. Podává velmi cenné informace, náměty a rady k zamyšlení i pro zkušené pronajímatele. Po poslechu kapitoly o době pronájmu (určitá/neurčitá) jsem ihned donutila nájemníky změnit a podepsat změnu. Pokud bych kurz neslyšela, ani by mne nenapadla možná rizika, která hrozí. Kurzu dávám 10 bodů z 10ti."


Zuzana H****, Praha 3

"Jsem začátečník. Má krátká story: Koupil jsem byt v Praze, ještě když jsem pobýval v Anglii, za účelem pronajímání turistům. Přijel jsem na týden a za týden jsem koupil byt 1+1. Při tom jsem udělal spoustu chyb (které mně stály spoustu peněz), za to nabral spoustu zkušeností. Teď se chystám koupit další byt (už ne v Praze). Kurz jsem si zakoupil proto, abych chyby neopakoval a abych si shrnul vše, co už vím a nevím. Nejsem žádný boháč, jsem obyčejný kluk s vesnice, ale pobyt v zahraničí mně otevřel oči a investici do nemovitostí vidím jako jeden z mála způsobů, jak se zabezpečit do budoucna.

Kurz splnil mé očekávání a to sjednotit si informace a vždy když dojde k určité situaci, si přehraji určitou pasáž, abych se vyvaroval chyb a na něco nezapomněl. Jako průvodce je to ten nejlepší start, já jsem bohužel koupil kurz až po koupi prvního bytu. Informace v kurzu jsou dosti podrobné, nenapadá mně nic, co by mi tam scházelo. Pokud bych mel kurz hodnotit jako ve škole, tak 1- (vždy je co zlepšovat, v současnosti ale nevím, co)."

Rostislav S****, Praha

pronajímatel

"Učím se druhým rokem a již rozeznám vhodnou nemovitost a dokážu ji ocenit. Nyní působím jako občasný neoficiální poradce při koupi nemovitostí a současně buduji podnikání v jiném oboru, kde očekávám rychlejší tok peněz. Do března bych tak měl mít zajištěný pravidelný stabilní finanční tok a čas zabývat se realitami naplno.

Kurs mne velmi mile překvapil. Je profesionálně zpracovaný a bohatě propracovaný. Myslím, že lepší, než samotný kurs, už může být jen realizace informací v praxi. Na internetu je obtížnější najít takto ucelené informace. Jen se občas bojím, aby informace byly stále aktuální dle změn v zákoně. Kurz pomáhá najít nedostatky a realizovat četné praktické poznatky. Je těžké rozsahu informací v kurzu konkurovat."

Jan K*****, Jihlava

začínající pronajímatel

"Nejsem zkušeným investorem. Mám tři syny, pro nejstaršího syna jsme koupili byt jako tzv. startovací, byt jsme zaplatili úvěrem ze SS. Úvěr je hrazen z větší části příjmem z pronájmu. Váš kurz mně poskytl množství cenných návodů. Určitě se jedná o efektivně utracené peníze. Donutila jsem syny, aby si kurz také vyslechli a začali uvažovat o významu investování peněz do jiných věcí než do "hraček" (myslím mobily, přehrávače, motorky, auta apod). Poznatky hodláme využít i pro další investice do nemovitosti. Mrzí mě, že jsem si kurz neobjednala již dříve."

Eva Schmid*****

pronajímatel

"Když jsem kurs kupoval, žádné realitní zkušenosti jsme neměl. Moje očekávání splnil tak, že jsem do 5ti měsíců koupil první byt. Poodhalí a ukáže způsob, jak koupit byt, jak nalézt nájemce, jak vyhotovit nájemní smlouvu atd. Řada věcí je motivujících, a to nejen ve vztahu k bytům, a umožnila mi dívat se na věci týkající se investování trochu jinak, než před tím. Díky kurzu se mi pootevřela vrátka do oblasti nákupu a pronájmu bytů a následně investování. V současné době jednáme o další případné koupi."

Jan Mul****

začínající pronajímatel

"Kurz jsem si zakoupila, protože mám 1 byt k pronájmu a hlavně proto, že s touto činností nemám žádné zkušenosti a hlavně jsem potřebovala dobrou nájemní smlouvu. Uvědomuji si totiž možná rizika, která jsou spojena s pronájmem bytu. Na prostudování celého kurzu jsem zatím neměla moc času, ale podle toho co jsem zvládla, jsem ráda, že jsem do tohoto kurzu investovala. Protože již nyní vím, že je to dokonalý průvodce a pomocník pro ty, kteří se chtějí koupi a pronajímání bytů věnovat. Informace z kurzu jsou velice praktické, podrobné a je jasné, že jsou to informace od člověka, který je v tomto oboru opravdu profesionál. Se vzorovou nájemní smlouvou jsem maximálně spokojena a okamžitě jsem ji použila. Celkové hodnocení kurzu je na výbornou."

Drahomíra Šinog****

Zkušenosti pronajímatelů 1

Praktické, podrobné tak akorát...

Vít Barto****

"Kurz celkem splnil mé očekávání, akorát jediné, co bych vytkl, tak že v dnešní době je už těžké hledat někoho, kdo prodává byt bez realitní kanceláře a tudíž ty "triky" s vyjednáváním jsou pro mě už téměř nepoužitelné. (Nebo aspoň já když se porozhlížím dnes po bytech, těžko najít někoho, kdo by byt prodával bez RK.)

Myslím si, že kurz je dobrým průvodcem pro úplné začátečníky, ale užitečné věci se tam doví i pokročilejší. Informace bych hodnotil jako praktické, podrobné tak akorát. Myslím si že řadě lidem by pomohl svými "vychytávkami", ale mnoho lidí možná odradí cena. Když bych měl hodnotit stupnicí 0-10 (10 nejlepší), ohodnotil bych to číslem 8."

Zkušenosti pronajímatelů 2

"První byt jsem koupil a začal pronajímat na VŠ, kdy jsme s kamarády bydleli po podnájmech a mne nebavilo platit někomu jinému. Koupil jsem tedy byt na hypotéku a ten jsem začal kamarádům pronajímat. Pronajímáním bytů se zabývám tedy již 2 roky a kurz jsem si koupil před necelým rokem.

Podle mého názoru je velkým pomocníkem pro začínajícího investora, kterého tato oblast láká. Našel jsem v něm mnoho cenných informací, jako např. o nájemní smlouvě, o výběru bytu a také o nakupování zabavených nemovitostí.

Tyto informace se dají v pohodě v praxi použít. Informace o finančních produktech jsou ale podle mého názoru příliš zjednodušené. Například o podílových fondech. Je jasné, že na člověk nemůže spoléhat jen na ně a stejně tak nemůže spoléhat jen na penzijní připojištění. Tudíž bych se do nich tak moc nenavážel :-) Podle mého názoru, by průměrný investor měl investovat do všech těchto instrumentů.

Vzorová nájemní smlouva se mi zdá velice dobrá, sám ji používám s drobnými úpravami.

Lidem, kteří o pronajímání bytů uvažují – nebo už pronajímají – otevřou tyto informace oči ve věcech, o kterých si mysleli, že mají pod kontrolou a ve skutečnosti nemají. Jako např. nájemní smlouva.

Kurz je téměř perfektní, drobné nedostatky jsou ale tyto:

1. Příliš se upřednostňuje jen investice do bytů, jako jediná správná. Cenné papíry, penzijní připojištění, atd. jsou podle kurzu nevýhodné. Ale všechno má svá pro a proti.

2. S čím nesouhlasím je fakt, že doporučujete, aby majitel na nájemníky doplácel ze svého. S tím nemohu souhlasit. I když tímto získáme daňové úlevy, i když i tak vyděláváme, tak když si položíme jednoduchou otázku: "Když budu na byt doplácet, kolik takových bytů si budu moct dovolit", tak to číslo bude omezené. Jestliže si splátky zařídím tak, abych nedoplácel, tak těch bytů budu mít neomezeně. Vycházím z vlastní zkušenosti a když se na stránkách kurzu odkazujete na Kiyosakiho, tak ten radí to samé co já.

3. Všudypřítomné "by jste" :-)

Celkově jsem moc rád, že kurz jako je tento existuje. Velice mi pomohl si všechny informace dát dohromady."

Radek Č****

"


Obsah kurzu spíš předčil mé očekávání. Získal jsem řadu nových poznatků a pohledů na investování, některé poznatky jsou velmi dobře použitelné v podnikání i životě zcela obecně.

Kurz je určitě dobrým průvodcem a obsahuje užitečné rady, které mohou ušetřit statisíce. Jde o seriózní rady pro budování finanční nezávislosti - sám již mnoho let podnikám, řídím firmu se 60 zaměstnanci a přesto jsem zde našel dost podnětů i pro vlastní práci.

Kurz doporučuji všem, kdo mají zájem o bezpečné investování s podílem vlastní práce.


Vladimír Bur****, Plzeň

"


"Nejsem zatím příliš zkušeným investorem, proto jsem si kurz pořídil. Byl jsem příjemné překvapený, myslím, že tento kurz je nezastupitelný. Informace jsou velice podrobné a také velice praktické, smlouva je napsána podle mého velmi dobře. Mě hodnocení je kladné ve všech směrech, jsem nesmírně spokojen."


Petr F****

"


"Vlastním několik nemovitostí a tak se stále učím. Určitě jsem získal řadu informací, které se člověk jinde nedozví, hlavně jsou pohromadě. V kurzu je ukázáno na přednosti tohoto způsobu investování, a také na možné potíže. Pro ty, kteří již byty pronajímají, platí, co řekl Karel Havlíček Borovský: Kdo si myslí, že se učí, ten je vlasti chlouba, kdo si myslí, že moc umí, ten je vlastně trouba! Kurz je dobrá investice, rozhodně jsem rád, že jsem náhodou narazil na Váš inzerát."


Vlastimil Švitor****

„Ze svého pohledu si dovoluji vyjádřit názor, že projekt investičního kurzu jistě přinese celé řadě těch, kteří jej vyslechnou nebo přečtou, mnoho užitečných informací.

Sám za sebe se domnívám, že mnoho informací a vzájemných vazeb, které pan Řehulka ve svém zpracování předkládá, neznají ani řadoví pracovníci realitních kanceláří.

Kurz přinese úspěch všem, kteří hodlají nabízených možností využít a umí pozorně naslouchat. Určitě je třeba zkušeností k praktickému zvládnutí pronajímání bytů, které může přinést jedině život. Kurz se snaží na možné chyby upozornit, ale neochrání toho, kdo reaguje pozdě, či není na danou situaci připraven. Mnoho rizik však pomocí znalostí kurzu může předpokládat.

Informační kurz "Jak kupovat a pronajímat byty" jistě nevychová všechny, kteří si jej koupí k provozování realitní činnosti a ani není návodem na rychlé zbohatnutí. Je ale velmi dobrou pomůckou pro začínající i již možná pokročilé v této oblasti podnikání k tomu, aby se ochránili chyb a využili možností, které ani netušili.

Hodnotím dílo pana Řehulky jako skutečně velmi dobrou kombinaci shrnutí důležitých dat a informací, pojímající celou problematiku kupování a pronajímání bytů. Audio verze je krom toho umocněna citem pana Řehulky pro váhu slova a způsob jeho vyjádření.

Vadu* však přesto program má a domnívám se, že velmi závažnou a zavádějící. V pasáži, kde je popisován způsob výpočtu odpisů, uvádí pan Řehulka odpis roční (1x1,4 a 29x3,4), ale výši ročního úroku používá následně pro výpočet měsíčních nákladů investora.“

Josef Bar****, Teplice

*Poznámka vydavatele: Čísla a výpočty odpisů jsou vždy správná, ve vysvětlivkách jednoho příkladu však u ročního odpisu skutečně vypadlo slovo „jedna dvanáctina“. V doprovodném manuálu na to uživatele kurzu upozorňujeme.

"Konečně bylo konkretizováno to, co je v jiných publikacích jen naznačeno. Nejlepším průvodcem je praxe, nejlépe u realitní agentury nebo někoho v oboru v řádech měsíců. Tento kurz počítám hned na druhé místo. Samozřejmě ne všechny otázky, se kterými se člověk potká v tomto oboru, jsou v kurzu vysvětleny, na to je nejlepší odpovědí praxe. Pro to, aby člověk mohl začít a velmi solidně pronikl do problematiky a zároveň věděl jakých chyb se na začátku vyvarovat, je ale kurz nejlepším "manuálem".

Vzorová smlouva je podle mě velmi dobře napsaná a asi bych ji považoval za jednu z nejcennějších informací daného kurzu. Opravdu je neocenitelná a pomůže se vyvarovat hlavních problému s nájemci.

Lidi, kteří se pronajímáním již zabývají, bych rozdělil na dvě skupiny. Ty, kteří se již v oboru velmi dobře orientují a většinou se už naučili na vlastních chybách. A ty, kteří stále tápají a těm bych kurzu doporučil, protože tam můžou najít právě ta řešení, které je trápí a nebo je teprve můžou potkat.

Kurz mě velmi nadchl. Byl jsem překvapen, že někdo je ochoten se podělit o možnostech jak přijít k penězům a jde opravdu k jádru věci, narozdíl od haldy knih většinou z Ameriky, které slibují, jak zbohatnout, ale najdete v nich jen velmi obecné povídání. Já bych možná tento kurz nenazýval kurzem, ale možná rovnou manuálem. Snad by nebylo od věci uspořádat i nějaké přednášky."

Jiří Huň****

pronajímatel

"Má očekávání od vašeho kurzu s nemovitostmi, kam se začínám obracet se svými investicemi, byla vysoká. A musím potvrdit, že jsem nadšen. Kurz potvrdil mnou očekávané, ale protože jsem už náročnější, normální hodnocení by snad bylo, že „předčil má očekávání“.

CD poslouchám většinou v autě. Určitě jsou výborným průvodcem, používám i skripta, ale je to spíš o mých časových možnostech.

Absolvoval jsem už i jiný „živý“ realitní kurz a myslím si, že váš kurz je velmi zaměřen na praxi. Příklady a konkrétní zkušenosti p.Řehulky jsou asi tím nejlepším, co se zde dá dělat.

Pro jednotlivé body obsahu bych však nepoužíval slovo „triky“. Výraz „tipy“ zní dle mého názoru pravdivěji a nezavání něčím odrazujícím.

Myslím si, že kurz není ani tak určen úplným začátečníkům, ale spíše lidem, kteří již mají určité zkušenosti s ekonomikou, účetnictvím, daněmi, marketingem atd. a tento kurz je přesunuje do jiného investičního zhodnocování, než je jejich původní činnost.

Dalším zájemcům bych tedy kurz určitě rád doporučil. Gratuluji k dobře odvedené práci."

Ing.Milan Šta****, Brno

"K pronájmu jsme se dostali náhodou: Odjeli jsme do zahraničí a bylo nám líto prodat náš byt. Tak jsme do toho spadli. Kurz mi velmi pomohl, mám teď širší přehled a více bytů :o)

Informace jsou podrobné, i když např. výše hypotečních úroků už není aktuální. Vzorovou nájemní smlouvu používám, už ji mám 1x podepsanou, ostatní smlouvy změním po vypršení platnosti. S posledním nájemníkem jsme ji spolu četli a diskutovali hodinu, ale podepsal.

Mé celkové hodnocení vašeho kurzu je jednoduché: Před kurzem dva byty, po kurzu čtyři byty."

Ota P****

pronajímatel

"Vlastním několik nemovitostí. Kurz splnil má očekávání na cca 80 %. Průvodcem si myslím, že velmi dobrým, především pro někoho, kdo v této problematice není zběhlý. Informace v kurzu jsou poměrně velmi praktické. Vzorovou nájemní smlouvu je možné použít jako určitý základ, který se dále přizpůsobí konkrétnějším podmínkám. Pro lidi, kteří již byty vlastní a pronajímají, je kurz použitelný v omezeném rozsahu, nicméně i zde určitě naleznou informace, které jim připomenou něco, co nedělají, popř. dělají nesprávně. Řekl bych, že obecná část, analýza stavu ekonomiky, trhu nemovitostí, chování investorů atd. je spíše méně zajímavá, než konkrétní tipy a rady. Moje doporučení by bylo tento kurz zaměřit ještě více do praktických situací, výpočtů, daňových aspektů."

Libor Šte*****

zkušený pronajímatel

"Kurs obsahuje to, co jsme očekávali. Zkušenými realitními investory zatím nejsme, tato oblast nás však zajímá a do budoucna pravděpodobně něco spácháme. Myslím, že je to dobrý informační úvod a dá se patrně použít jako praktický průvodce. Informace jsou praktické a podrobné tak akorát. Ve větších podrobnostech by se už člověk asi ztrácel a unikala by mu aktuálnost informací. Chce to praxi. Se vzorovou smlouvou jsme spokojeni, tipy asi v nejbližší době použijeme. Myslím, že kurs pomůže pronajímatelům zejména tím, že si člověk uvědomí dosavadní chyby, dozví se, jak narovnat vztahy s nájemníky a snížit rizika ztrát. Celkově kurs zatím plní očekávání, navíc od Vás chodí další dodatečné tipy a informace. To je dobré. Škoda jen, že dodaná příručka je jen v papírové formě."

Ludvík Morá****

začínající pronajímatel

Zkušenosti pronajímatelů 3

Se čtyřmi dětmi jste nám postrčili k tomu, abychom začli...

Jan Droz****

"Pročetl jsem mnoho knih Roberta Kiyosakiho a do nemovitostí jsem chtěl investovat již dávno. Moje manželka se mnou toto nadšení nesdílela; teď již víme proč: nevěděla o této oblasti nic a přirozeně se obávala vstoupit do neznámých vod. Teprve společný poslech Vašeho investičního kursu (bylo to se čtyřmi dětmi hodně náročné, ale podařilo se) nás ubezpečil, že investování do bytů je bezpečnou a ne nezvladatelnou investicí. Váš investiční kurs nás postrčil k tomu, že dnes již vlastníme jeden investiční byt, hledáme do něj nájemníka a hledáme prostředky pro získání druhého. Váš kurs můžu doporučit každému, kdo je ochoten obětovat dnešní drobné nepohodlí ve prospěch budoucího solidního zabezpečení."

Zkušenosti pronajímatelů 4

Celkově jsem byl s kurzem spokojen, je v něm spousta užitečných informací a rad, a vřele ho doporučuju dalším zájemcům. Dost ale nesouhlasím s jednou částí... a sice tou, jak se tam povídá o koupi bytu na hypotéku s tím, že se daný člověk zadluží a část nákladů (splátka hypotéky, ostatní náklady a poplatky, atd.) za něho v nájemném uhradí nájemce a druhou část doplatí sám. Potenciální investor, pokud chce kupovat a pronajímat byty, když se zadluží a vezme na sebe odpovědnost za dluh a riziko, by za to měl dostat patřičně zaplaceno ve formě nájmu a ne ještě doplácet. Podle mě je lepší trávit delší čas hledáním dobrého investičního bytu (v žádané lokalitě a za výhodné peníze), aby mu příjem z nájmu bohatě pokryl veškeré náklady spojené s provozem a pronajímáním bytu. Investic, na které doplácíte, si nemůžete dovolit moc, ale investic, které vám vynášejí byť jen minimum, si můžete dovolit kolik chcete. Celkově ale hodnotím kurz jako přínos pro lidi, kteří chtějí začít investovat a neví, jak přesně na to. Oceňuji Vaši práci.

Lukáš Adá****, Praha 8

* Poznámka vydavatele: Ideální investicí je přirozeně ta, která začne vydělávat čistý zisk hned od začátku. Jak ale investiční kurz ukazuje, investovat do bytů můžeme i přes to, že splátka hypotéky je o něco vyšší, než vybrané nájemné. Daňové zákony nám umožňují tuto ztrátu minimalizovat.

"


"Kurz mé očekávání jednoznačně předčil. Vše je krásně a v příkladech vysvětleno, je velice dobrým průvodcem a jsou v něm informace o všem potřebném. Je evidentní, že kurz připravovali lidé, kteří těmto věcem rozumí.

Tipy a triky jsem v kurzu opravdu nalezl, i když jsem, popravdě, původně pochyboval. Kurz je seriózní pomocníkem a líbí se mi, jak je vše vysvětleno často „polopatě“. Určitě je vhodný i pro začátečníky. Velice se mi líbí bankovní část - hypotéky a půjčky.

Spíše než náskok nad ostatními dává kurz výhodu obrovských znalostí v této problematice, které ušetří spoustu peněz a hlavně času.

Po mém návratu ze zahraničí je Váš kurz přesně to, co jsem hledal, jako vhodný způsob investování. Jsem s Vaším kurzem velice spokojen a rád Vás doporučím. Děkuji!"


Miroslav Laz***, Hranice

"


"Nejsem vůbec zkušený, toto je moje úplně první zkušenost s realitami, ale plánuji do nich investovat. Kurz mě mile překvapil pečlivým zpracováním a podrobným rozsahem. Očekávání splnil všechna, dozvěděl jsem se odpovědi na všechny moje otázky. Je dobré, že člověk nemusí luštit paragrafy a většinu právních "zákrutí" a dobrých tipů se dozví ve Vašem materiálu. Kdybych jej měl hodnotit jako ve škole, dal bych 1-. To mínus kvůli pro mě nepraktickému médiu (mp3/CD), knižní zpracování by mi vyhovovalo lépe. Ale to je jen malá vada."


Tomáš Jelí****, Praha

"


Mohu konstatovat, že kurz předčil má očekávání, a to hlavně šíří svého záběru a svou patrnou snahou poskytnout skutečně objektivní, nikoli jednostranně zaměřený, pohled na investování do bytů.

Nejsem úplně nezkušený investor, nicméně i tak mi kurz poskytl celou řadu zajímavých podnětů a námětů. Jsem přesvědčen, že kurz poskytuje kvalitní informace pro rozjezd aktivit i pro začínajícího investora, ovšem samozřejmě vzhledem k ochraně svých sobeckých zájmů doufám, že ne každý, kdo si váš kurz poslechne, dokáže zrealizovat rady v kurzu obsažené.

Přeji mnoho úspěchů.


Tomáš Svob****, Brno

"Vlastnil jsem 2 byty a kurz jsem si pořídil v okamžiku, kdy jsem nakupoval činžovní dům s dalšími 8 bytovými a nebytovými jednotkami. Vzhledem k tomu, že jsem měl špatné zkušenosti s podílovými fondy - investoval jsem v roce 2000 a když jsem si spočítal o kolik peněz jsem přišel oproti investování do nemovitostí v té době, dostal jsem se na částku -2 mil. Kč. Podílové fondy jsem nakupoval prostřednictvím renomované poradenské firmy, která byla navíc oceňována pouze podílem ze zisku, takže z mého pohledu seriózní, nicméně stejně jsem po 6 letech vyhodnotil tuto zkušenost za špatnou. Co se mi na tom nelíbilo, bylo také to, že nemohu ovlivnit oblast podílových fondů a na to, abych se dobře vyznal v této branži nemám čas.

U vašeho kurzu jsme si zpočátku - tak první CD - říkal, škoda peněz to všechno znám, nicméně další oblasti a hlavně hloubka jejich rozpracování je vynikající. Získal jsem pro sebe spoustu námětů a doporučení a protože jsem se paralelně radil s právníkem, např. co s nájemníky v mém novém činžovním domě a za každou hodinu platil 1.200,- Kč, tak kurz se mi vzhledem k informacím, které jsem získal a vzhledem k tomu kolikrát bych musel navštívit právníka určitě vyplatil. Navíc je zaměřen cíleně, takže popisuje to co chcete a potřebujete vědět a odpadá Vám vysvětlování situace právníkovi, kdy Vám efektivně poradí cca 15 minut.

Ihned jsem v praxi mohl použít některé body. Například nájem bytu a vysvětlení těchto úskalí a pohledu různých právníků považuji za vynikající a hned vím na co si mám dávat pozor.

Nájemní smlouvu už jsem uplatnil, nájemce na ni použil právníka a bylo to bez problémů. Navíc bylo ihned vidět, že nejste žádný jouda a jste v této oblasti zkušený pronajímatel.

Zkušeným pronajímatelům z mého pohledu pomůže názor na vybavování bytu a na vyhledávání dobrých nájemníků. Náměty a vaše vzorová smlouva pro mě znamenaly, že jsem své nájemní smlouvy ihned upravil a znovu uzavřel.

Kurz je výborný, poslouchal jsem jej v autě, takže bez časové ztráty jsem získal velmi užitečné informace. I když se v počátku cena může zdát vysoká, ty informace a vzory stojí určitě za to. Doporučuji."

Tomáš G****

pronajímatel

"Celkově se dá říci, že kurz splnil mé očekávání. Přináší hodně zajímavých a praktických rad pro člověka, který chce nemovitost koupit či pronajmout. Je opravdu určen pro začátečníky, většina informací je srozumitelně vysvětlena. A myslím, že i člověk, který se v oblasti pronajímání bytů pohybuje, tam nalezne zajímavé informace. Ocenila jsem praktické tipy a postřehy, příběhy z reálného života. Tím jsem si je i pro sebe lépe zapamatovala. Slibované tipy a metody jsem v kurzu skutečně našla. Přivítala jsem také serioznost kurzu, že informuje i o rizicích takového investování. Myslím, že prostudováním kurzu (oceňuji, že je na CD - neboť ho poslouchám při cestování) jsem získala náskok před ostatními investory. Z tohoto důvodu také kurz ostatním nedoporučuji, abych zbytečně nevzdělávala svou případnou konkurenci.

Mám dvě připomínky: Škoda, že v rámci kurzu není i písemná verze kurzu, neboť někdy potřebuje člověk nějakou informaci rychle najít a nemá čas na její vyhledávání na CD. A taky bych přivítala i pasáž o tom, jak investovat do koupě a pronajímání bytů, aniž by na to člověk ještě měsíčně připlácel.

Přeji Vám hodně úspěchů ve Vaší práci."

Petra Fegler****, Svitavy

"Myslím si, že tento kurz je ideálnym pruvodcem pre osoby, ktoré by chceli investovať, lebo to považujú za dobrý krok pre svoju budúcnosť, hlavne dôchodkový vek, kedy už bude neskoro nad takýmto uvažovať. Tento kurz sa s trochou fantázie dá aplikovať aj na také malé mesto, kde žijem ja."

Škuli****

pronajímatel

"Investorem jsem začínajícím, jsem před realizací nákupu činžovního domu. Vše, co je inzerováno, kurz obsahuje. Očekávání zcela splnil, snad je trošku detailněji by mohla být rozpracována kapitola o možnosti účetních odpisů. Kurz je velmi konkrétní a proto hodnotný."

Roman Šub****

začínající pronajímatel

"Zkušeným investorem nejsem, teprve začínám hledat vhodný byt pro pronájem. Kurz mě potěšil v tom, že neslibuje "koláče bez práce", ale praktické rady. Doufám, že mi v praxi pomohou. Líbí se mi, rozhodně to nejsou vyhozené peníze."

Jana Tich****

začínající pronajímatel

Zkušenosti pronajímatelů 5

Kdybych měla průvodce k dispozici ještě před tím, než jsem začala byt pronajímat, byla bych dnes v lepší situaci...

Jana T****

"Hodně lidí pronajímání bytu podceňuje, to byla i moje situace. Kdybych měla průvodce k dispozici ještě před tím, než jsem začala byt pronajímat, byla bych dnes v lepší situaci. Začala jsem ale bohužel bez něj a dnes vidím, že jsem si měla zařídit spousty věci jinak a že jsem měla při koupi i velkou dávku štěstí, když se mi nevyskytl žádný větší problém. Neuměla jsem číst v listu vlastnictví, riskovala jsem i v časovém sledu události, využila jsem sice právníka s realitní činnosti, ale kdybych narazila na podvodníka, nechávala jsem nevědomě spousty možnosti, kde by mne mohl jednoduše nachytat. Dnes už to vím a při další koupi budu již obezřetnější.

Kurz byl výborný. Poslechla jsem si všechna CD a mám rozečtenou doprovodnou příručku, kurz předčil moje očekávání, jsem z něj opravdu nadšená. Dozvěděla jsem se spousty nových věci, o kterých jsem neměla ani tušení. Praktičnost a detaily jsou na vysoké úrovni a proto kurz hodnotím velmi vysokou známkou: "velmi užitečné."

Zkušenosti pronajímatelů 4

"Vlastním komerční objekt v centru Prahy o rozloze cca 1700 m2, který již několik let pronajímám a v současné době uvažuji o nástavbě objektu o dvě podlaží s vybudováním mezonetových bytů. Pro toto rozhodnutí je samozřejmě velmi důležité znát všechny argumenty pro a proti od více subjektů, které v oblasti obchodu s byty a jejich pronajímání působí.

Celý kurz jsem velmi pozorně vyslechl a mé hodnocení je následující:

Kurz splnil moje očekávání, je vyčerpávajícím průvodcem a připadá mi jako výtvor odborníků, kteří vědí o čem mluví. Slibované metody a triky jsou velmi poučné i pro mne, který se problematikou již pár roků zabývá.

Kurz není návodem k rychlému zbohatnutí, ukazuje cestu, po které by se měl zájemce vydat, a velmi objektivně hodnotí jak přínosy, tak rizika tohoto podnikání. Zdaleka není určen jen pro začátečníky, ale pro všechny, kteří působí v oblasti pronajímání nejen bytů, ale i pronajímání komerčních objektů.

Mně osobně kurz nedává přímo náskok, ale spíše upřesňuje mantinely podnikání v této oblasti. Doporučil bych kurz (i když ne v celém rozsahu) i všem, kteří v této oblasti podnikají a chtějí si zkonfrontovat svoje počínání s právní realitou.

Z celého kurzu vyplývá, že pan Řehulka je v této oblasti velmi zdatným a znalým odborníkem."

Pavel Klo****, Praha

"


"Z vašeho kursu stále vycházím. Podařilo se mi pronajmout dva byty během tří let. Velmi si vážím, že když jsem měl problémy s nájemníkem a radil se s Vámi, pan Řehulka mi volal osobně. Byla to pro mě čest. Pravidelně sleduji jeho příspěvky na internetu."


Marek Cig****

"


"Kurz mé očekávání splnil a v některých případech i předčil. Myslím, že je to užitečný průvodce. Alespoň mně posloužil dobře, zatím při první orientaci v tomto způsobu investování. Já investice do tohoto materiálu nelituji."


Karel Bala****

"


"Vašemu kurzu nemůžu nic vytknout. Díky němu jsem začal podnikat v realitách a kurz poslouchám i při běhání, velice mne motivuje."


Pavel Hubs****

"Vlastním a pronajímám 8 bytů v 4 městech a problematice se průběžně věnuji. Jsem členem OSMD a podle potřeby konzultuji s právníkem.

Smysl investování do bytů či nemovitostí obecně a jejich pronajímání je závislý od cíle a priorit dané osoby. Myslím, že obecně platný pohled asi neexistuje. Mě jde o vytvoření stabilního dlouhodobého zdroje příjmů, pro předpenzijní a penzijní věk, tzn. cca za 15 let a dále. Prioritou je bezpečnost investice, průběžné nadinflační zhodnocování vložených prostředků, nezávislost na výkyvech kapitálového trhu a momentální nízká časová náročnost. Daňově se také jedná o poměrně výhodnou investici, ale to v kurzu probíráte.

Cca 80 % informací nebylo pro mě nových a ze svého pohledu by stačila zkrácená verze v rozsahu 1 - 2 CD. Přesto některé právní a daňové tipy se mi velice hodily a hned v prvním zdaňovacím období po vyslechnutí kurzu jsem díky novým informacím na daních ušetřil asi 10 000,- Kč, tzn kurz se již zaplatil a 100% zhodnotil. Kurz mě přivedl i na další možnosti v daňové oblasti a pro tento rok bude úspora díky tipům z kurzu představovat mnohonásobek jeho ceny.

Po právní stránce se mi také některé znalosti díky sumarizaci v kurzu spojili do celků a myslím, že i zde bude výsledkem zisk, resp. omezení rizik na základě formálního či faktického splnění zákonných povinností a naopak využití možností daných zákonem.

Myslím si, že filozofie i postup k při pronajímání bytů je vysvětlena dostatečně i pro úplného začátečníka. Stačí pozorně poslouchat a číst. V kombinaci s dodatky se jedná opravdu o velmi ucelený materiál.

Většina možných situací je v kurzu popsána, nebo je na ně aspoň upozorněno s tím, že konzultace s odborníkem o konkrétním případu je nezbytná nebo doporučená, podle znalostí a zkušeností toho kterého investora/pronajímatele.

Vaši nájemní smlouvu jsem zatím nepoužil. Myslím, že je poměrně dobrá, ale s vývojem legislativy i trhu by zasloužila revizi resp. doplnění.

Myslím, že málokdo zná úplně vše, ale čím zkušenější je pronajímatel, tím méně z kurzu je pro něj nové. Mě kurz pomohl a vyplatil se i finančně.

Z pohledu nováčka na realitním trhu dávám kurzu 100 %. Z pohledu poměrně zkušeného investora bych kurz zkrátil na polovinu, nebo méně. Na jednotlivá CD bych nahrál ucelené tematické bloky, aby bylo možno sáhnout jen po tom, o co má člověk právě zájem."

Alexander R*****

zkušený pronajímatel

"Občas kupuji byty, nebo domy, ale jenom v případě, že se při mé práci dostanu k opravdu výhodné cenové nabídce (i za cenu právních problémů). Dělám to tak asi 7 let. V současnosti vlastním jeden bytový dům, ideální polovinu dalšího bytového domu s nebytovými prostory a jeden byt.

Od kurzu jsem si mnoho nesliboval a nemyslím si, že by to byla až taková "díra do světa", ale jsem s ním spokojen a našel jsem v něm nové věci, které se mi už hodily, případně je jistě použiji. Takže jsem spokojen. Podle mne je dobrým průvodcem, v němž se dají najít jak běžné věci, tak i různé specifika. Myslím, že může pomoci předejít problémům a také udělat lepší obchod. Nájemní smlouva je dobrá, oceňuji možnost výběru jistoty a "pro odvážné". Smlouvu jsem použil u jednoho mého bytu.

Zkušeným pronajímatelům pomůže méně, než těm, kteří začínají. Už z toho důvodu, že jsou zaběhlé nějaké zvyklosti, které se obtížně mění, ale i tak je dobré vědět, tak směřovat případná jednání s nájemníky. Nelituji peněž, které jsem za kurz dal."

Mirek M****

"V současné době získávám první zkušenosti, v kurzu jsem se dozvěděl vše. Snad jediné mi tam chybělo - jestli není výhodnější mít na pronájem nemovitostí firmu-právnickou osobu a na to v návaznosti porovnání daňových výhod/nevýhod. Ale to už ve vyšším měřítku bez právníka a daňového poradce pravděpodobně nepůjde. Kurz je výborným průvodcem, víc se již nedá očekávat, informace jsou dostatečně podrobné i praktické. Jsem spokojený."

Miroslav Vink****

začínající pronajímatel

"Som zacinajuci investor, vlastnim zatial iba 4 nehnutelnosti. Je to vynikajuca pomocka, ktora mi pomohla a pomaha rozbiehat investorske aktivity. Kurz hodnotim velmi kladne a nasom trhu urcite je ojedinely a velmi potrebny. Myslim, ze su v nej postupy, ktore pouzije aj skuseny investor."

Roman Podol****

pronajímatel

"Splnil a dokonce předčil má očekávání. Je velice obsáhlý a celá problematika je probírána velice podrobně, navíc odhaluje i rizika spojená s koupí a pronájmem nemovitostí. Lepší a kompletnější materiál zabývající se danou problematikou jsem zatím nepoznal."

M. Krut****

pronajímatel

Zkušenosti pronajímatelů 7

Kurz splnil mé očekávání a je velice dobrým průvodcem...

Ing. Jiří Hra****, Kostomlaty nad Labem

„Kurz splnil mé očekávání a je velice dobrým průvodcem.

Je velice přesvědčivý a to do té míry, že po absolvování musí chtít do bytu investovat každý. A proto se ptám, jestli to bude opravdu dobrá investice, když toto udělá mnoho malých investorů? Může tím vzniknout přesycení trhu? Každý z mých známých nemluví o ničem jiném, než jak se podobným způsobem zabezpečit.*

Kurz je vhodný i pro lidi, kteří už pronajímají. Jaký mají náskok mají investoři po absolvování kurzu? Těžko říci. Mohou to být tisícikorunové položky, ale také stotisícikorunové.

Kurz tedy nedoporučím. Nechci rozšířit množinu investorů a tím zvýšit poptávku po bytech. U známých ale možná udělám výjimku.“

*Poznámka vydavatele: Na otázku, zda je možné, aby došlo k nasycení trhu, odpovídá článek "Je skutečně možné vydělávat nákupem bytu na hypotéku a jeho pronájmem?".

Zkušenosti pronajímatelů 4

"Nejsem žádný zkušený investor. Momentálně jsem na mateřské dovolené. Přečetla jsem několik knih od Roberta T. Kiyosakiho. Hledala jsem na internetu informace jak kupovat a pronajímat byty u nás v ČR a našla jsem váš kurz.

Kurz splnil všechna moje očekávání, poskytl všechny informace, které bych zdlouhavě hledala někde jinde, ale hlavně od různých lidí (právníků, realitních makléřů, investorů atd.) a tudíž by mi to zabralo hodně času. Kurz je opravdu i pro úplné začátečníky a myslím, že poskytne dokonalý návod. Nájemní smlouva mě připadá dokonalá, ale nejsem právník, takže i tato smlouva projde rukama našeho právníka jako všechny ostatní smlouvy. Myslím, že cena za kterou kurz prodáváte, je velice nízká.

Momentálně už mám vyhlídnutý svůj první investiční byt a schválenou hypotéku, takže věřím, že brzy začnu hledat nájemníka tzn. že váš kurz hodnotím velice kladně a tímto bych vám za něj chtěla i poděkovat, protože díky němu se ze mě ten investor stane."

Eva Šimon****

"


"Nejsem příliš zkušeným investorem- zatím mám na svém kontě jeden koupený byt - ještě před nákupem kurzu, nákup 270 tis (r. 2004) - nyní je tržní cena cca 470 tis - tedy za tři roky 200 tis. "zisk". Kurz popisuje velmi zásadní problémy, které si normální, nezkušený člověk neuvědomí. Pronajímatelům pomůže hlavně v oblasti jednání s nájemníky a ošetření všech nepříjemností, které by mohly nastat. Chce to opravdu detailně vše prostudovat - je to velmi obsáhlý materiál, který je ovšem "zlatem" v této oblasti. Vzorovou smlouvu jsem zatím vždy "obšlehával" z internetu či ze starých smluv. Už bych to v životě neriskoval. Po přečtení kurzu rád využiji vzorové smlouvy - vždy ale ještě konzultuji s vlastním právníkem."


Ondřej V****, Ústí nad Labem

"


"Má očekávání byla splněna zcela - získal jsem celkový ucelený přehled. Snaha dozvědět se toto vše a ještě si to "zkoušet" by zcela jistě stála mnohem více. Je to velmi dobrá startovní čára, která umožní vyvarovat se chyb z neznalosti. Eliminuje zbytečné chyby a rizika, nastavuje reálná očekávání z hlediska výnosů. Mé hodnocení je velmi pozitivní, pouze bych sám pro sebe ocenil stručnější formu, jdoucí přímo k věci."


Jan Červe****

"


"Vlastním 1 rodinný dům a 1 byt, který pronajímám. Kurz mé očekávání splnil, nad očekávání je dlouhodobé zasílání novinek a aktualizací. Je to určitě základ, který by měl každý člověk pohybující se v oblasti realit znát, zpravidla se jedná o adekvátně podrobné informace, rozhodnutí ale vždy zůstane jen na vás. Lidem, kteří už byty vlastní a pronajímají pomůže vylepšení nájemní smlouvy, vyvarování se zbytečných chyb při opakovaném pronajímání a prodlužování smluv a aktualizace dle platných právních předpisů. Kurz je určitě dobrou investicí."


Martina Z****

"Vlastním jeden byt, který (ze zahraničí) pronajímám, na jaře se chystám přikoupit druhý, takže bych řekl, že jsem spíše méně zkušený investor.

Informace v kurzu jsou podané uceleně a široce pokrývají celou oblast. Kurz asi z nikoho neudělá realitního profesionála (to přijde jenom s praxi), ale pro někoho kdo chce s pronajímáním začít, je více než dostačující, takže lidem jako já (začínající investor), bych ho doporučil.

Některé informace nestárnou (např. jak vyjednávat o ceně a různé jiné typy a triky) a jsou velmi užitečné, jiné informace ("hard data" - obzvláště tabulky v tištěném dokumentu) už nemají tu správnou vypovídací hodnotu. Na druhou stranu tyto informace jsou dostupné (nejenom) různě po internetu, takže pro poučení, po čem se koukat, to naprosto stačí.

Vzorová nájemní smlouva je prozatím pro mne ta nejlepší věc z celého kurzu. Moje předchozí nájemní smlouva (vzorová z realitní kanceláře) byla velmi stručná, a spoustu věcí neupravovala. Vzorovou (psychologickou) smlouvu jsem drobně upravil a použil, nyní se ve smluvním vztahu cítím mnohem bezpečněji.

Pro někoho, kdo již několik bytů na pronájem má, asi nebude přidaná hodnota tak velká. Pro někoho, kdo má jeden byt a chystá se ho pronajmout, případně si takový byt hodlá pořídit, je kurz více než vhodný, neboť celkem hezky pomůže získat přehled o celé problematice a usnadní počáteční orientaci. Cena kurzu je v porovnání s cenou bytu zanedbatelná, takže bych ho pro začínající investory rozhodně doporučil.

Celkové jsem s kurzem spokojen a doporučil bych ho začínajícím investorům k poslechu.

Co bych kurzu vytknul je příliš pomalé tempo řeči (řečník by mohl mluvit o něco rychleji) a z mého pohledu zbytečnost některých pasáží, např. srovnání typu investic, proč a kolik spořit na důchod, srovnání dvou rodin, z nichž jedna si koupi auto a druhá byt atd. Pokud by byl kurz kratší, řekněme 2 až 3 hodiny k poslechu, informace by byly zhuštěnější (pasáže které se bezprostředně netýkají koupě a pronájmu nemovitostí vypustit) a řečník by mluvil rychleji, byl by naprosto dokonalý."

Martin R****, Londýn

pronajímatel

*Poznámka vydavatele: Spolu s kurzem je dodáván i obsah jednotlivých částí, vždy je tak možné najít či dohled specifické informace pro konkrétní situaci.

"Všechna CD mám několikrát přehrané (poslouchám je v autě a také v posteli před spaním). Co se týká písemných materiálů, tak ty jsem si jen tak zběžně prošel, ale k jejich důkladnému prostudování jsem se zatím nedostal.

Myslím si, že tento investiční kurz, tak jak jsem měl možnost si ho poslechnout je dobrá věc. Otevřel mi ve spoustě věcí oči a ukázal mi problematiku z nového úhlu pohledu. Určitě mi i ušetří spoustu času a přesto, že nebyl úplně levnou záležitostí, i peníze. Už nějaký čas jsem přemýšlel o tom, že budu investovat do nemovitostí, ale nevěděl jsem, jak se do toho pustit a tak mi Váš kurz přišel vhod.

To jestli mě zklamal, splnil očekávání nebo je předčil nedokážu jednoznačně říci. Určitě je splnil v tom, že mě uvedl do problematiky a ukázal nové úhly pohledu. Zklamal mě v tom, že je zbytečně konzervativní a drží se podle mého názoru hodně u země. Mám názor, že investice by měla přinášet peníze hned od začátku, ale v tomto kurzu se počítá, že investice bude nějakých 15 nebo 20 let peníze odčerpávat. To není dobrý záměr. Jinak všechny ostatní body, tak jak je nastiňujete ve svém dopise, bych hodnotil kladně.

Závěrem si dovolím jednu poznámku. V kurzu se v jistém místě hovoří o lidech, kteří jsou vizuálně orientovaní. Možná, že mezi ně patřím i já. Dělá mi totiž problémy se v takovém množství ústních informací orientovat. Jsem zvyklý na to, že si do knížek čmárám a to mi pak umožňuje snažší orientaci a jsem schopen danou věc rychleji najít. Nedokážu si představit, jak budu něco podobného dělat na CD. Řešením by mohlo být něco jako skriptum, kde by byl celý kurz ještě v písemné podobě.

Přeji hodně úspěchů."

Jiří Bry****, Telč

"Obchodování u mne vychází z potřeb firemních + soukromých (pozemky, budovy, byty ...) Kurz splnil mé očekávání a posloužil mi, myslím, že je to velmi dobrý základ. Tzv. základní informace na jednom místě. Mé celkové hodnocení je: 1. Podle mého názoru se dílo povedlo."

M. Prus****

pronajímatel

"Nepovažuji se za příliš zkušenou investorku, mám teprve 2 byty na pronajímání. Kurz Vaší firmy mě seznámil se zajímavými tipy a upozornil na nebezpečí, která mohou být s nákupem a pronajímáním spojena, a myslím, že je přínosný pro nás začínající i pro zkušenější. Vzorovou smlouvu jsem zatím neměla čas prostudovat, protože mám byty pronajaté podle původní smlouvy, kterou jsem měla k dispozici ještě před zakoupením Vašeho kurzu. Hodnotím ho velice kladně, poslech CD mě motivuje k podnikání v této oblasti a líbí se mi i uvedení možností, kam se obrátit místo případného soudního jednání, a tipy na internetové adresy na koupi levnějších bytů."

Hana Krato****

pronajímatel

"Nejsem zkušeným investorem, kupuji svůj první byt. Kurz obsahuje vše, co inzerujete a co o něm píšete na www, takže jsem se dověděla to, co jsem se dovědět chtěla. Dává odpověď na vše, co mne jako začínajícího investora do bytů zajímá, plus další věci - na co si dát pozor, čím se řídit v určitých situacích atd. Takže jako průvodce je ucelený, zaměřený prakticky. Informace jsou dle mého dostatečně praktické i podrobné, takže si myslím, že pokud udělám vše přesně dle návodů v kurzu, nepotřebuji další studium k tomu, abych úspěšně koupila a pronajala byt."

RNDr. Blanka Ma****

pronajímatel

Zkušenosti pronajímatelů 9

Obsahuje kompletní návod, jak investovat do bytů a při tom se vyhnout největším chybám a současně dosáhnout maximálního výsledku

Jiří Židů, jednatel společnosti
AXIDA s.r.o., realitní a obchodní společnost
člen Asociace realitních kanceláří ČR

"Váš investiční kurz „Jak kupovat a pronajímat byty“ jsem si se zájmem poslechl a mohu konstatovat, že obsahuje kompletní návod, jak investovat do bytů a při tom se vyhnout největším chybám a současně dosáhnout maximálního výsledku.

Není samozřejmě návodem na to, jak zbohatnout přes noc, ale spolehlivou cestou, jak si postupně vybudovat finanční nezávislost.

Musím složit poklonu panu Řehulkovi, že se mu podařilo zcela vyčerpávajícím a přitom přehledným a srozumitelným způsobem sestavit tento kurz, který je použitelný jak pro profesionály, tak pro kteréhokoliv člověka, který se o tuto oblast zajímá.

Rád Váš kurz doporučím začínajícím realitním makléřům v rámci rekvalifikačních kurzů, které pořádáme."

Zkušenosti pronajímatelů 4

"Na úvod musím zmínit, že jsem asi v poněkud jiné situaci, než ostatní. Jeden byt jsem již pronajímal a v době koupě Vaší příručky jsem kupoval byt druhý. Měl jsem již tedy jisté zkušenosti a cílem objednání kurzu bylo zkonfrontovat mé poznatky s jinými a případně se vyvarovat chyb.

Celý kurz jsem řádně vyslechl při svých jízdách autem. Záběr považuji za velmi široký - problematika je pojata opravdu komplexně. Jako zkušený investor jsem přirozeně musel 80% informací již znát a pomohly mi utřídit mé znalosti, zbývajících 20% mi však bylo jistým přínosem. Celkově kurz považuji za dobrý až velmi dobrý, pro začínající investory bez patřičného vzdělání a zkušeností je jistě vynikající. Některé pasáže jsem pouštěl z výchovných důvodů i svým dětem - zvláště taktika nákupu bytu měla u mého 12-ti letého syna velký úspěch.

Vynaložených prostředků rozhodně nelituji. Má druhá nájemní smlouva je - i díky Vám - velmi kvalitní a při výměně nájemníků v 1. bytě nepochybně opět použiji Váš vzor, který je lepší než má původní předloha.

Abych Vás ale jenom nechválil, mám tyto připomínky (v dobrém...):

Když vyměňuji CD v autě, chybí mi* výraznější označení, co je na kterém CD, a tak - když se chci vrátit k některé kapitole - musím hledat.
Termín "triky" se mi zdá často příliš silný - chápu jeho komerční údernost, ale pod tímto pojmem si představuji něco od Davida Copperfielda a pak jsem zklamán, že se jedná pouze o radu - byť mnohdy dobrou.
Na všech CD mě "tahá za uši" spojení "ABY JSTE". Budete-li kurz někdy namlouvat znovu, prosím o správně česky "ABYSTE".

Váš kurz bych jistě doporučil a vynaložených peněz nelituji."

ing. Luboš Prov****, Brno

*Poznámka vydavatele: Na základě připomínky ing. Provazníka jsou doprovodné materiály ke kurzu doplněny právě o přehled obsahů jednotlivých stop.

"


"Myslím si, že Váš projekt JakPronajimatByty.cz, mnoha lidem otevřel nejen oči. Ohledně výdělku peněz, co by rentierům, ale mnoha lidem hlavně ochránil jejich majetek. S vaší novou nájemní smlouvou se nedopustí chyb, kterých se dopustili jiní před nimi a ještě teď se s nájemníky a rádoby majiteli soudí.

Jsem pronajímatelem nemovitostí již od doby bolševika, to je od roku 1985. Byla to doba dobrá, zajímavá, pro někoho doba zlatokopů, dnes, kdy je vyšší nabídka než poptávka je situace jiná. Mám navíc realitku ***, ale již se tím zabývám velmi málo, protože zde je džungle a velká konkurence! Konkurence je zdravá, džungle nikoli.

Vaše vzorová smlouva je výborná věc, přeji Vám a Vaší firmě, aby se dařilo a lidem, kteří si koupili Vaše informace, aby je hlavně prostudovali a jimi se řídili."


Josef P****

"


"Je to kvalitní, srozumitelný, přesný a komplexní rádce při výběru, nákupu, pronajímání a prodeji nemovitostí.

Osobně se ještě chystám požádat o další (placenou) konzultaci - tzn. chci zaplatit za vaše know how ještě víc peněz, než kolik jsem již dal za kurz, protože ty informace za to opravdu stojí. Kurz obsahuje v podstatě vše, v jednom z témat bych ale chtěl zajít ještě více do hloubky (konkrétně se jedná o zkušenosti v daňové problematice).

Kurz naplnil moje očekávání na 110%. Celý kurz obsahuje především praktické rady zkušeného investora, pronajímatele, majitele. Výborný produkt, při jeho poslechu jsem ani na okamžik nezalitoval své investice."


Martin Lejs****

"


"Realitním investorem jsem středně zkušeným. Moje očekávání kurz předčil, problematika pronájmu bytů je zpracována komplexně. Je dobrým průvodcem, lze ho pojmout jako podrobný návod. (Samozřejmě, ať člověk dělá cokoli, existuje riziko určitých nezdarů. Pokud si někdo myslí, že ho nějaký kurz ochrání před všemi nezdary, ať raději nic nepodniká.)

Informace jsou dostatečně podrobné, aby se podle nich dalo v praxi postupovat, nájemní smlouvu používám, jsem s ní spokojen. Celkové hodnocení: kvalitní kurz, dobře zpracovaný. Informace z něho i nájemní smlouvu používám s úspěchem v praxi."


František W****

"Za zkušeného investora se ani dnes nepovažuji. Před rokem jsem stál před rozhodnutím, co s volnou garsonkou. Měl jsem strach z její devastace a přede mnou bylo stěhování k přítelkyni v jiném městě.

Na váš investiční kurz jsem na internetu narazil zcela náhodou a moje první reakce byla, že za nějaký kurz v žádném případě nedám tolik peněz. Trvalo asi týden, kdy jsem si o něm přečetl několik článků a zjistil jsem, že o tomhle oboru podnikání nevím vůbec nic. Neměl jsem sice pražádnou chuť, ale kurz jsem zakoupil. Řekl jsem si, že už jsem v životě ztratil více.

Kurz přišel poštou, CD, doprovodná kniha, nájemní a jiné smlouvy. Studiu toho všeho jsem věnoval dva týdny, vždy po práci.

Dnes vím jedno: Bez tohoto kurzu bych v žádném případě nebyl tam, kde jsem dnes. Ani náhodou. Sebekriticky přiznávám, že bych asi dopadl špatně a s dluhy na krku. Mám totiž velmi důvěřivou povahu.

V životě jsem Vás neviděl, ale máte můj veliký obdiv. I takového berana, jako já, jste zasvětili svými fígly do tajů tohoto podnikání.

V současné době pronajímám dvě garsonky-úspěšně. Další, třetí mám v plánu koupit na hypotéku v září. Je mi padesát, mám dělnické povolání a průměrný plat. A přede mnou vize důchodového věku, kdy si budu moci dovolit to, co si dovolují důchodci v západní Evropě: Být finančně nezávislí. Děkuji."

Jaroslav G****, Ostrava

pronajímatel

"Investičný kurz "Jak kupovat a pronajímat byty" splnil moje očakávania. Touto témou sa už nejaký čas zaoberám a pred jeho objednaním som už mal prečítané niektoré zahraničné knihy, kde tieto techniky sú podrobne popísané, avšak čerpajú hlavne z amerického prostredia. Od Vašeho kurzu som očakával, že prinesie kontext lokálneho trhu a hlavne právneho prostredia, ktoré sú diametrálne odlišné. Toto očakávanie bolo splnené na 100%. Rovnako oceňujem audio formu, ktorá je veľmi efektívna pre človeka, ktorý potrebuje získať relevantné informácie v zhustenej podobe a v krátkom čase. Kurz doporučujem hlavne začiatočníkom, ktorí to myslia s touto témou vážne, ale nevedia ako začať a riešiť riziká, ktoré sú spojené s týmto druhom investovania.

Richard Pále****, Praha 8

pronajímatel

„Kurz mne jedním slovem nadchl - je jak pro začátečníky tak pro pokročilé. Opravdu je to výtvor odborníků a lidí, kteří vědí o čem píší. Kdyby každé podnikání bylo takto zpracováno, člověk by mohl bez obav začít podnikat v jakémkoliv oboru a nemusel by se ničeho bát. Cena kurzu je dle mne nízká, protože jenom sepsání nájemní smlouvy, kterou jsem s kurzem získal, je ve většině měst dražší, než cena samotného kurzu.“

Karel Půč****, Česká Lípa

pronajímatel

"Obsah kurzu splnil mé očekávání. Je velmi dobrým průvodcem a prokazuje profesionalitu vaší firmy včetně velmi dobrých doporučení. Jsem rád, že jsem tímto byl seriozně upozorněn i na problémy spojené s touto činností a velice rád jej doporučím i dalším případným zájemcům."

Josef Bou****, Železný Brod

pronajímatel

Zkušenosti pronajímatelů 11

Začátečníky (v pronajímání) rychlým způsobem uvede do dané problematiky, zkušenějším pak může přinést nové podněty a otevřít obzory

Ing. Roman Bren****, Bílovec

"Považuji se za vzdělaného člověka s velkým všeobecným přehledem a otázky investování mě odjakživa zajímaly. Pracuji jako obchodní manažer a dobře si uvědomuji hodnotu peněz v čase a nutnost se o peníze starat.

Kurz pro mě nebyl něčím novým nebo objevným, protože jsem se otázkami investováni do nemovitosti zabýval již předtím. Je však velice dobrým průvodcem v dané problematice. Informace jsou dobře utříděné v logicky na sebe navazujících kapitolách. Člověk je během velice krátké doby seznámen s celým spektrem informací nutných k tomu, aby mohl začít kupovat a pronajímat byty. Dochází tak k velké úspoře času.

Navíc jsou informace v kurzu obsažené srozumitelně také pro laickou veřejnost. Autor se snažil vyhnout hutnému ekonomickému slovníku a zbytečně nezahrnuje zájemce nic neříkajícími čísly. Používá zdravou a logickou argumentaci. Tím pádem je kurz určen opravdu všem. Od začátečníků až po zkušenější investory. Začátečníky rychlým způsobem uvede do dané problematiky, zkušenějším pak může přinést nové podněty a otevřít obzory.

V kurzu jsem nenašel snad jedinou věc.* A tou je problematika životnosti nemovitostí respektive bytu a jeho cena v závislosti na opotřebení. Nejde mi o odborný výklad znalosti profesionálního odhadce, spíše o základní návod jak odhadnout cenu z hlediska stáří nemovitosti s perspektivou do budoucnosti. Např. otázky typu: Co mi řekne údaj opotřebení bytu 40%? Kde se můžu dozvědět jakou životnost má dům, ve které je bytová jednotka umístěna? Co je lepší, koupit byt v cihlovém domě s padesátých let anebo byt v panelovém domě z poloviny sedmdesátých let? Jaká je perspektiva životnosti panelového domu starého 35 let? Bude možné v něm za dalších 30 let bydlet? Vím, že tyto otázky jsou velice relativní a záleží na mnoha okolnostech. Jde mi spíše o všeobecný pohled a určení měřítek, které by měl brát investor v úvahu.

Osobně můžu kurz vřele doporučit. Srovnání ceny s kvalitou je plně odpovídající a dobré vzdělání není nikdy zadarmo. Informace v kurzu obsažené již teď využívám při investování."


* Poznámka vydavatele: Investiční kurz se touto problematikou zabývá v sekci „Podle čeho posuzovat kvalitu bytu“, která mimo jiné probírá právě posouzení stavebně-technického stavu a rozdíly mezi panelovými a cihlovými byty. Na základě této připomínky připravujeme do doprovodné příručky text, který tuto oblast dále rozšíří. Stávající uživatelé kurzu najdou text v blízkém vydání pravidelného newsletteru a současně ke stažení na zaheslovaných www stránkách.

Zkušenosti pronajímatelů 4

"Co se týče smyslu koupě a pronajímání bytů - uvedl bych asi následující: I když je na českém realitním trhu situace momentálně trochu zoufalá (poptávka dost převyšuje nabídku a nabídka ne vždy reflektuje tržní cenu), ani já osobně jsem zatím nevymyslel nic lepšího - co se investování týče. Takže já osobně v tomto "podnikání" smysl vidím.

O tom, zda potenciálním zájemcům Váš kurz v tomto směru pomůže, bych si nedovolil pochybovat ani v nejmenším. Kurz je velice přehledně zpracován a podán záživnou a věcnou formou. Po pravdě řečeno - i já jsem si tento kurz objednával s tím, že půjde převážně o takové ty reklamní řeči. Ale tak nějak jsem doufal, že v něm najdu alespoň pár konkrétních věcných připomínek. O to větší pak bylo mé překvapení (v pozitivním slova smyslu). Myslím si, že Váš kurz (či obecně informace v něm obsažené) zatím asi nemá na českém trhu konkurenci - co se týče přehlednosti a hlavně informací v něm obsažených. Asi proto bych ho mohl všem Vašim potenciálním zákazníkům jen doporučit.

Určitě bych se nespoléhal čistě a pouze na tento kurz, ale i tak si myslím, že pro "začátečníka" by tento kurz rozhodně měl být bodem číslo jedna. Namísto tápání na internetu či vyptávání se lidí - neinvestorů.

Co se podrobnosti týče - řekl bych, že je to tak akorát. Začátečník se určitě necítí být zahlcen množstvím informací, které nedávají smysl, ale zároveň i zkušený investor v kurzu určitě objeví alespoň pár tipů či "vychytávek", o jejichž existenci buďto nevěděl, anebo přesně netušil, jak vlastně fungují.

Co se vzorové nájemní smlouvy týče - zde musím konstatovat, že jsem dokonalejší asi ještě neviděl. Obecně plánuji si smlouvu nechat navrhnout poradcem některé z realitních kanceláří, ovšem jejich produkt budu na 100% konfrontovat s tou Vaši. Docela jsem zvědav, co touto konfrontací zjistím :-).

Kurz mě nejenže zaujal a ucelil mé předešlé informace, ale zároveň úspěšně zodpověděl většinu mých dotazů a dokonce i osvětlil pár věcí, o kterých jsem vlastně ani nevěděl. Asi proto mohu Váš kurz vřele doporučit každému, kdo se touto problematikou zabývá."

Daniel Gam****

"


Kurz „Jak kupovat a pronajímat byty“ podle mého názoru obsahuje konkrétní a praktické informace. Hlavním důvodem, proč jsem si jej koupil, byly slibované části „Jak najít nájemce a byty pronajmout“ a „Jak při pronajímání bytů chránit svoje zájmy“. Informace, které jsem následně vyslechl, byly praktické a splnily má očekávání jak z hlediska rozsahu, tak odbornosti. Kurz mohu dalším zájemcům doporučit.


Ing. Miroslav Ga****, Hlučín

"


„Kurz se mi moc líbí. Tak, jak ho poslouchám, je v něm spousta užitečných rad. (Na rozdíl od různých článků na webu, které jsou o ničem.) Jsem velice rád, že jsem si ho pořídil. Rád bych si do konce roku pořídil první investiční byt, ale jsem dost zaneprázdněn, mám ještě jiné aktivity, tak uvidíme, jestli se mi to podaří.“


Ondřej Urb****, Praha

"Mé očekávání se naplnilo asi na 95%. Prosím berte toto číslo jako velmi dobrý úspěch - jsem velmi kritický. Je to vynikající průvodce pro člověka, který přemýšlí o koupi bytu či domů, ale hlavně pro lidi, kteří to již udělali. Informace ve vašem kurzu jsou použitelné ze 100%. Jsou velmi podrobně a dobře připravené.

Při poslechu vašich cd má člověk, ze začátku dojem, že je namluven tak trošku pro pomalé a hloupé. Během chvilky ale pozná, že to jsou tak závazná slova, že to ani jinak nejde.

Nejsem příliš zkušeným investorem. Jsem teprve na začátku. Přesto již více jak deset let žiji podnájmech jak v Praže, tak především teď v zahraničí. V této době se mi podařilo koupit nájemný dům se 7 byty.

Cena za váš produkt je velmi dobrá, i když před objednáním se tomu tak nezdá. Po poslechu vašich cd a po prostudování vašich dokumentů přijde člověk na to, kolik chyb by normálně udělal a co by ho to posléze stálo!

Pomoc lidem, kteří již vlastní nemovitost je doslova k nezaplacení. Vím, že při stanovení ceny tohoto produktu musíte brát v úvahu, kolik lidé mohou zaplatit, ale dle mého názoru je vaše cena podhodnocena. Může být klidně dvojnásobná a její název by jste mohli změnit na 'encyklopedii pronajímání'.

Pavel R****

pronajímatel

"S investovanim do realit iba zacinam takze mozem povedat ze som investor-zaciatocnik. Do mesiaca by som chcel kupit 1 byt a 1 dom za ucelom prenajmu. To ze som si zakupil Vas kurz vobec nelutujem, velmi dobre ma naviedol do problematiky realit a dal mi zopar neocenitelnych rad. Podla mojho nazoru je kurz skvela pomocky pre tych co by chceli kupovat a nasledne prenajimat byty.

Kurz obsahuje komplexne informacie z roznych oblasti co sa tykaju kupy a prenajmu bytov - ja osobne som bol velmi spokojny. Najomna zmluva ktoru ste mi poslali je naozaj podrobna, kedze vsak na Slovensku platia ine zakony budem ju musiet dat trosku upravit, ale to je vlastne uz len formalita.

Ja si myslim ze ti ludia co uz byty vlastnia a prenajimaju mozu z tychto bytov po vypocuti kurzu vytazit maximum, najst si lepsich najomnikov, mozno zacnu uvazovat o kupe dalsich bytov.

Ak by som to mal zhrnut tak kurz je vybornou pomockou ci uz pre zacinajucich alebo pre preimernych investorov do nehnutelnosti, oplati sa ho vypocut a nasledovat jeho rady."

Michal Kov****

Zkušenosti pronajímatelů 13

Našel jsem pár praktických rad a postupů, o které jsem si dále rozšířil vědomosti

Vladimír Běl****

"Vlastním dvě nemovitostí, které pronajímám, zkušenosti mám získané praxí.

Některé pasáže kurzu jsou velice přízemní, uvítal bych více agresivnější přístup, přijde mi to celé dost zajištěné a opatrné - bohatnutí po stokorunách. Našel jsem tam ale i některé zajímavé pasáže, takže některé části byly užitečné.

Doporučoval bych se vyhnout těch průměrů. Člověk, který je průměrný se určitě nebude pouštět do nákupu nemovitostí za účelem pronájmu, takový člověk bude aktivní i v jiných sférách, tudíž bude mít nadprůměrné příjmy. Toto dost celý kurz shodilo (tedy alespoň pro mně). Jinak praktických jsem si našel pár zajímavých rad a postupů, o které jsem si dále rozšířil vědomosti.

Z hlediska hodnocení - nebýt toho držení se průměru - bych dal vyšší průměr, člověk který investuje, nemůže být průměrný, proto bych určitě uvítal něco agresivnějšího, třeba nákup činžovních domů a komerčních objektů. Má známka - dobré."

Zkušenosti pronajímatelů 4

"S překvapením a radostí jsem si přečetl Váš e-mail, jímž obratem odpovídáte na mé postesknutí, že se mi nedaří navštívit neveřejnou část Vašich webových stránek. Ještě větší však bylo mé překvapení, když jsem dnešní poštou obdržel od Vás CD, jehož znehodnocení mne velice mrzelo. Mnohokrát Vám za Vaši ochotu děkuji, do informací, chráněných heslem jsem se - díky Vaší radě - již "prokousal". Také děkuji za vzorové smlouvy, které byly přílohou Vašeho e-mailu, stejně jako CD, které si teď budu pořádně opatrovat.

Když jsem se rozhodoval, zda mám koupit Váš produkt, přiznávám, že jsem velice váhal, protože cena se mi zdála dost vysoká; nakonec jsem si Váš kurs koupil, a jsem velice rád. Získal jsem mnoho užitečných informací a odpovědí na otázky, na něž mi ani několik zkušených právníků nedokázalo jednoznačně odpovědět. Chci Vám proto za zpracování tohoto kursu velmi poděkovat, stejně jako za informace, které od Vás pravidelně prostřednictvím e-mailů dostávám, ihned si je tisknu a ukládám v písemné podobě a vracím se k nim.

Ještě jednou Vám děkuji a těším se na další zprávy od Vás.


Srdečně zdraví Vyb**** z Plzně."

Vážení přátelé,

píši Vám tento dopis jako poděkování za Vámi zaslaný kurz "Jak kupovat a pronajímat byty". Tento kurz mi přinesl řadu dobrých rad, které bych měl znát ještě dřív, než se pokusím o svůj první investiční záměr (pronajmout můj první byt). Jsem v tomto ohledu úplný začátečník a proto jsem se o řadě informací velmi důležitých pro tuto činnost dozvěděl až z tohoto kurzu. Mohu upřímně říci, že nelituji prostředků, které jsem k získání těchto rad a návodů vynaložil.

Dle mého názoru je kurz vynikajícím pomocníkem a rádcem, který je neustále po ruce. V případě nějakých pochybností, např. o náležitostech smlouvy, daní, převodu nemovitosti a dalšího, stačí pouze nalistovat určitou kapitolu nebo si pustit CD. Váš kurz není návodem, jak rychle zbohatnout, ale je potřeba jej brát spíše jako přítele, který Vám chce opravdu pomoci a nic před Vámi neskrývá.

Jistě bych jej doporučil každému, kdo se o touto činností zabývá nebo chce zabývat. Je to spousta informací, které mi jistě pomohou ke správnému pronajímání mého bytu. Nikdo z nás nemůže vědět vše, ale čím víc víme, tím jsme silnější. Kdosi dávno řekl: "lepší je se zeptat, než nevědět".

Ještě jednou vám děkuji.

Jaroslav Mal****, Písek

"Od roku 1998 pronajímám dva byty a problematika s pronájmem mi není úplně neznámá. Přesto jsem si váš kurz z čiré zvědavosti objednal. A z toho, co přišlo jsem byl překvapen.

1. Kurz je perfektním dílkem pro začínající pronajímatele. (A nerozhodné povzbudí k činu.)

2. Pro ty pronajímatele, kteří "ví vše", může být váš kurz dobrou léčbou a strhnutím růžových brýlí. (Ostatně praxe je vyléčí sama, ale ta se prodraží a vaše cena je za tak podstatné info velmi příznivá.)

3. Pro realisty (a mezi ně se řadím), je potvrzením správně nasazeného směru s maximálním rozšířením vědomostí. Ale hlavně: dodáváte chuť jít dále, koupit další a další... a přitom nenasekat velké chyby.

Rád bych kurz doporučil dalším, ihned a všem, ale - v kurzu dáváte sami odpověď - na tuhle činnost není každý stavěn, připraven, ochoten a hlavně... každý není zralý.

Ano, tam kde zajiskří oko investorovo a srdce se ústy zeptá: "A kdeže jsi to koupil ?“, tam doporučím všemi deseti, tam je mozek pozitivně připraven zpracovat to, co říkáte. Reakce však mohou být i opačné - negativní a zde je každá rada drahá…i doporučení a těmi se neplýtvá!

Děkuji za dobrého průvodce, posloužil mi i v zahraničí a těším se na možné budoucí osobní setkání.

Martin Rell****, Opava

"Otázkou investování do nemovitostí jsem se zabýval už dlouhou dobu, nedalo se však říci, že bych byl zkušeným investorem. Právě naopak, chtěl jsem se jím stát, ale nemohl jsem stále sehnat potřebné informace k tomu, abych mohl začít investovat. Poté, co jsem se dozvěděl o Vašem investičním kurzu a po jeho zakoupení jsem potřebné informace získal, a to velmi srozumitelnou formou. Do tří měsíců se mi podařilo nalézt vhodný byt a v současné době jsem jeho majitelem.

Kurz splnil naprosto mé očekávání a jsem s ním velice spokojen. Zasvětil mě do všech tajů nákupu, prodeje a pronajímání nemovitostí a věcí s tím spojených. Vždy, když si potřebuju něco "oživit", tak se ke kurzu vracím a poslechnu si danou kapitolu znovu. Tento kurz určitě představuje dobrého průvodce světem nemovitostí. Informace jsou předkládány v do statečné podrobnosti a jsou zaměřeny velice prakticky.

Přiložená vzorová nájemní smlouva je vypracována takovou formou, že po jejím přizpůsobení na své podmínky jsem ji mohl použít. Kurz bude zajisté prospěšný i těm, kteří už nějaké zkušenosti mají, ale myslím si, že největší přínos přinese hlavně začátečníkům jako jsem byl já.

Celkové hodnocení... kdybych se rozhodoval podruhé, jestli si tento kurz koupit nebo ne, byl bych za něj ochoten dát i mnohem vyšší cenu, než za kterou je k dostání."

Jan V****

"Předem bych Vám chtěl poděkovat za zpracování tohoto kurzu, je opravdu velmi dobře a podrobně zpracovaný, všechny návody a rady poslouží každému, kdo se rozhodne investovat do kupování a pronajímání bytů. Líbí se mi, že se každému tématu věnujete podrobně a poukazujete na malé, nicméně důležité chyby, kterých bychom se měli vyvarovat a nabízíte hned několik variant, jak jim předejít a ušetřit tak nemalé peníze.

Díky dalším skvělým radám a tipům si může každý vytvořit investiční plán, na jehož základě si začne budovat svou finanční nezávislost. Jsem rád, že mám teď všechny informace týkající se investování do bytů pěkně pohromadě, protože na jejich získání bych určitě strávil mnoho času. Spolu s kurzem jsem si vlastně koupil i čas. Nejen, že si vše můžu v klidu a důkladně prostudovat, ale získal jsem tak možnost kdykoliv se vrátit k tématu, které budu právě potřebovat.

Ještě jednou Vám děkuji a přeji Vám mnoho úspěchů při Vaší práci."

Petr Obrt****, Olomouc

"Prostudoval jsem téměř všechny knihy od Roberta T. Kiyosakiho a je mi zcela jasné, že se o mě ve stáří stát nemůže postarat. Je mi 29 let, jsem soukromý podnikatel a poslední pul rok se zajímám o jiný způsob investování a výdělku. Proto jsem uvítal Váš kurz.

Kurz splnil mé očekávání. Pro začátečníka je to vynikající průvodce (já už jsem nějaké byty před zakoupením kurzu vlastnil, a to, co tak skvěle vysvětlujete v první kapitole, jsem získal dlouhými debatami a přemýšlením). Kurz obsahuje osvědčené a hlavně logické postupy.

Rychle zbohatnout chce snad každý, ale to, co uvádíte v první kapitole je přesně moje filozofie - zajišťovat si trvalý příjem (neboli nakupovat aktiva) postupně. Proto je tento kurz seriózním pomocníkem pro investování. Návod, jak rychle zbohatnout, Vám nedá nikdo.

Dalším zájemcům jej mohu doporučit, a to z několika důvodů:

1. Je dost srozumitelný a audio záznam je pro lidi, kteří neustále zápasí s časem, k nezaplacení.

2. Cena kurzu dle mého názoru není velká. Komu se zdá investice do tohoto kurzu velká a není ochoten investovat do své budoucnosti, zařadí se mezi 95% občanů, kteří budou mít ve stáří problémy.

3. Je nejvyšší čas začít, vlak pomalu odjíždí. Kurz poskytuje ucelené informace, které by se velmi těžko a dlouho získávaly odjinud. Měli bychom si uvědomit, že žijeme ve 21. století, v informačním světě a informace jsou nejdražší. Z tohoto důvodu jsem sám neváhal a kurz ihned objednal.

Kurz se vyplatí i lidem, kteří již byty pronajímají, to mohu potvrdit z vlastní zkušenosti."

Ing. Martin Kuč****, Tachov

"Mým snem byl a stále je vlastnit a pronajímat byty, domy nebo rekreační chalupy. Ačkoli nejsem příliš movitý, rád bych svůj sen alespoň částečně uspokojil. Proto jsem si také objednal, přečetl a poslechl kurz „Jak kupovat a pronajímat byty“.

Kurz určitě splnil mé očekávání. Je při investování velmi dobrým průvodcem a obsahuje osvědčené postupy skutečných odborníků. Slibované triky, tipy a metody nejsou v žádném případě pouze lákadlem a kurz je seriózním pomocníkem při budování finanční nezávislosti. Dle mého názoru se vyplatí i lidem, kteří byty již pronajímají.

Jsem velmi rád, že se tato příručka objevila na trhu. Mám teď přehled o tom, čeho se mohu vyvarovat a na co si dát pozor. Moje představa investic v tomto oboru dostává díky vašemu kurzu jasnější obrysy a doufám, že se mi podaří svou vizi realizovat."

Ivan Šeb****, Plzeň