Akademie pronajímání bytů bez rizika: Online videoprůvodce odhalí postupy, rizika a obranu při pronajímání bytů v roce 2024

Akademie pronajímání nemovitostí bez rizika - kompletní online videoprůvodce

(Jste-li již naším klientem, přihlaste se do sekce pro klienty pro instrukce, jak získat přístup.)

1.0.0 Co musí každý investor vědět před tím, než se rozhodne investovat do nemovitostí

"Mám koupit právě tento byt? Hned teď... nebo počkat, až ceny klesnou? A kolik zaplatit, aby se mi to vyplatilo?"

Největší možnost ovlivnit to, jak výnosná bude naše investice, máme právě při nákupu. V první části akademie se proto podíváme na to, jak vybrat tu nemovitost/byt, která nám ten maximální výnos přinese. Jak jej ovlivnit. Kdy nakoupit. Jak. Kde. Zda za hotové či na úvěr. A řadu dalších tipů z praxe.

2.0.0 Jak připravit byt na pronájem tak, aby přinesl maximální nájemné

"Co mám udělat, abych ze svého bytu dostal co nejvyšší nájemné? Vybavit a načančat... nebo nechat holý? Jak vysoké nastavit nájemné, abych to nepřepálil?"

Když už byt na pronájem máme, chceme jej pronajmout tak, aby nám přinášel každý měsíc co nejvíce. Nájemce si ale může vybírat a proto chceme nabídnout bydlení v tom našem bytě tak, aby chtěl právě ten náš. A to za nájemné, o které si řekneme. Právě na postupy, jak toho dosáhnout, se podíváme v druhé části akademie.

3.0.0 Jak hledat a vybrat solidního nájemce, který bude platit nájemné a nebudou s ním potíže

"Hlavně chci, aby mi nájemce platil každý měsíc včas. Nechci se hádat o nedoplatky, soudit se nebo se dohadovat s exekutory. Chci mít klid..."

Nájemné platí nájemce... a právě proto by to měla být osoba, která na něj každý měsíc bude mít. Nebudou s ní problémy, Bude se k bytu chovat slušně. Nebude telefonovat pronajímateli s každou hloupostí. A pronajímateli se tak byt "připomene" vlastně jen jednou měsíčně, když mu přijde nájemné. Postupy, jak toho dosáhnout si ukážeme v třetí sekci akademie.

4.0.0 Jak uzavřít samotný nájem: Nájemní smlouva, protokoly, pravidla a rizika

"Potřebuju mít nájemní smlouvu a všechny papíry nastavené tak, že mě ubrání. U soudu. Před právníkem protistrany. Bez skrytých pastí či. Ať můžu v klidu spát."

Ve čtvrté části akademie si vysvětlíme právní nástrahy a pasti, které na pronajímatele číhají. (A které s chutí využívají neplatiči a problematičtí nájemci.) A ukazujeme si, jak všechny díry amatérských nájemních smluv zavřít, utěsnit a postavit tak kolem svého nájmu "neprůstřelnou" právní obranu.

5.0.0 Jak během pronajímání minimalizovat ztráty, problémy a konflikty s nájemci

"Chci mít během pronajímání klid. Takže potřebuju, aby nájemce plnil naši dohodu. A chci přesně vědět, co dělat v situacích, které při pronajímání nastanou."

Jakmile vám nájemce zatelefonuje či napíše, že chce něco změnit, něco udělat, přestat něco dělat či něco úplně změnit, musíte reagovat. A ideálně hned. V páté části akademie se proto na tyto situace připravíme. A získáte tak jistotu, že budete schopni zareagovat hned. A s jistotou, že přitom neuděláte chybu.

6.0.0 Když nájemce neplatí, dělá potíže a pronajímatel chce nájem ukončit (a dostat přitom vše doplaceno)

"Pokud by s nájemcem nastaly problémy, chci na něj mít nějakou páku, abych ho postavil do latě. A to bez soudů, bez právníků a bez křiku..."

Pokud nastane to nejhorší a nájemce neplatí či se nechce vystěhovat, nepřipravení pronajímatelé zapláčou: V tuto chvíli je už na levné a bezpracné řešení pozdě. Můžou sice jít za advokátem, podat žalobu a soudit se. Ale zaplatí za to časem, nervy a penězi. V šesté části akademie se proto podíváme na to, jak se na takové situace připravit. Co v nich dělat. Co říkat. Co sepisovat. A jak se s problematickým nájemcem rozloučit rychle, efektivně a bez zbytečných ztrát.

7.0.0 Jak nájem prodlužovat, zvyšovat nájemné či vystěhovat nájemce, kterému skončila smlouva

"Nájem chci obnovit těm slušným a platícím. A rychle vypoklonkovat ty, kteří nejsou. A u těch nechci udělat chybu, která by mě pak stála desetitisíce..."

V sedmé části akademie si ukážeme, jak správně prodloužit nájem těm, které jako nájemce chceme. Projdeme situace, které na konci nájmu nastávají. Jak se rozloučit s těmi, které v bytě dál nechceme. Co dělat, když nájem skončí a dotyčný se nechce vystěhovat. Kdy nám (ne)pomůže policie či soudy. A jak tedy postupovat, aby nájem skončil, problematický nájemce odešel (a doplatil přitom všechny dluhy) a my mohli byt dál pronajímat. Bez potřeby volat advokáty, soudit se nebo zvát (a platit) na svou pomoc exekutory.

8.0.0 Jak v při pronajímání bytu využít smluvní pokuty: Pravidla, časté chyby a jak se jich vyvarovat

"Ideální by bylo, kdyby nájemce věděl, že vybočení z naší dohody ho bude "bolet". A tak vše dodržoval sám od sebe, aniž bych ho jako pronajímatel nemusel nahánět, tlačit na něj nebo se ho doprošovat..."

Občanský zákoník nám už zase dává možnost "pokutovat" nájemce, který neplní naši dohodou. Tak, abychom jej přivedli k závěru, že pro něj bude lepší a levnější, když dohodu a smlouvu dodrží. Má to ale řadu omezení, pastí a rizik. A právě způsob, jak se pomocí smluvní pokuty efektivně při pronajímání bránit, si vysvětlíme v osmé části akademie.

Online videoprůvodce: Akademie pronajímání bytů bez rizika


Je Akademie pronajímání bytů náhradou za investiční kurz Jak kupovat a pronajímat byty?

V žádném případě. Akademie pronajímání bytů prohlubuje a rozšiřuje doporučení z investičního kurzu Jak kupovat a pronajímat byty. Je to tedy jeho sestra, nikoliv náhrada. Pronajímatelům doporučujeme postavit na svou obranu oba: Jak pevné základy smluv, dokumentů a celé obrany, kterou dodává kurz Jak kupovat a pronajímat byty, tak průvodce pro každodenní pronajímání ve formě Akademie.

Pokud už jsem klientem a mám investiční kurz Jak kupovat a pronajímat byty, jak získám přístup k Akademii?

Přihlaste se do svého klientského účtu pro více informací.

Co potřebuju ke sledování Akademie?

Připojení k internetu a telefon či počítač, na kterém zmáčknout tlačítko Play a sledovat video :-)

Můžu sledovat Akademii, aniž bych byl připojený k internetu?

Ne, Akademie je online videoprůvodce, tj. v okamžiku, kdy jej chcete sledovat, musíte být připojeni k internetu.

Vysílá se Akademie v nějakou konkrétní dobu nebo je k dispozici kdykoliv?

Jakmile získáte přístupové heslo, můžete si Akademii pouštět a sledovat kdykoliv a kolikrát chcete.

Na jak dlouho získávám k Akademii přístup?

Jeden celý rok. Tj. 365 dní. Nebo 525 948 minut. Nebo 31 556 926 sekund. A všechny je můžete využít k opakovanému sledování Akademie.

Obsahuje Akademie vzory nájemních smluv, předávací protokoly a další dokumenty k pronajímání?

Akademie pronajímání bytů bez rizika je online videoprůvodce, tzn. je to sbírka videozáznamů o tom, jak řešit různé situace při investování, jednání s nájemci a co dělat v situacích, které během pronajímání nastávají. Jsou to tedy videa, nikoliv texty či dokumenty. Vzor "neprůstřelné" nájemní smlouvy a vzory dalších dokumentů, protokolů, upomínek a textů, které potřebujete k bezpečnému pronajímání, získáte společně s investičním kurzem Jak kupovat a pronajímat byty.

Můžu se někde podívat na ukázku toho, co Akademie obsahuje a jak to probíhá?

Během pár dnů ji najdete na této stránce.

Stačí mi zhlédnout Akademii k tomu, abych pronajímání rozuměl tak, že se do něj můžu bez obav pustit s jistotou, že nebudu mít neplatiče či problémy?

Akademie pronajímání bytů prohlubuje a rozšiřuje doporučení z investičního kurzu Jak kupovat a pronajímat byty. Pronajímatelům doporučujeme postavit na svou obranu oba: Jak pevné základy smluv, dokumentů a celé obrany, kterou dodává kurz Jak kupovat a pronajímat byty, tak průvodce pro každodenní pronajímání ve formě Akademie.

Musím Akademii sledovat postupně celou od začátku do konce nebo si můžu vybírat ke sledování to, co chci?

S přístupem do Akademie získáte přístup ke všem modulům, částem a lekcím najednou. Můžete ji tedy sledovat od prvního dílu až po poslední postupně... nebo si pouštět jednotlivé lekce (a označit si je jako dokončené) v jakékoliv pořadí.