Investiční kalkulačka: Kde se v ČR vyplatí pronajímat byty nejvíce

Když uvažujete o koupi bytu na pronájem, je důležité myslet na návratnost investice… ta se totiž bude v různých částech Česka výrazně lišit.

Na stránkách Sreality.cz najdete nyní pro tento účel Investiční kalkulačku – užitečný nástroj, který sbírá a analyzuje data o cenách nemovitostí a nájmů.

Investiční kalkulačka shromažďuje informace o průměrných cenách nemovitostí a pronájmů, přičemž využívá data průměrovaná za půl roku a zahrnuje i provize realitním kancelářím. Kalkulačka bere v úvahu počet inzerátů, ze kterých data pochází – čím více inzerátů, tím větší relevance a přesnost údajů. Výsledkem je přehled, který ukazuje, ve kterých městech, okresech či čtvrtích se investice vyplatí nejvíce.

Využití je bezplatné, výsledky se ale ukazují podle toho, zda jste přihláseni do svého seznamovské účtu či nikoliv:

Nepřihlášení uživatelé mohou v sekci „Top návratnost“ získat základní přehled o výhodných lokalitách pro investici, zejména pro byty o velikosti 40 až 59 m².

Přihlášení uživatelé mají k dispozici pokročilé analytické nástroje, které poskytují hlubší vhled do dat.

Chcete-li se tedy podívat, v jakém místě vynáší realitní investice nejvíce či jak si na tom stojí vaše okolí (nebo vámi už pronajímaný byt), nahlédnutím do Investiční kalkulačky si rychle uděláte obrázek, podle kterého se můžete dál rozhodovat.

 

Pavel Řehulka


Štítky

investiční kalkulačka, návratnost investice


Také vás může zajímat...

Vyšší daně pro pronajímatele?