Aby nájemce zaplatil nájem a nedělal potíže (a co ihned dopsat do vaší nájemní smlouvy)

Jako pronajímatelé chceme, aby se do našeho bytu nastěhoval nájemce, který nebude dělat v bytě a domě bordel... a každý měsíc zaplatí nájem:

Sám od sebe. Bez připomínání. Bez výmluv. Jako hodinky.

K tomu potřebujeme samozřejmě nájemní smlouvu, která nás u soudu s případným neplatičem podrží (a příklad jedné takové, ze "100% masa", jsme pro vás připravili pro ukázku toho, co dopsat do té vaší).

A k ní potřebujeme ještě nástroje, jak nájemce přimět k faktickému placení (nebo vystěhování), když smlouvu poruší a bude se nám od očí smát s tím, že "on stejně nic nemá, tak ať si ho zažalujeme".

Postup celé obrany (plus ukázku nájemní smlouvy ze 100% masa, co do ní dopsat a jak se dál chránit) jsme pro vás připravili v bezplatném seriálu tipů a doporučení pro obranu pronajímatele.

A vše můžete získat tady. Zdarma. Emailem. A hned.

Proč podporujeme pronajímatele tímto servisem zdarma?

Během 15+ let, co pomáháme pronajímatelům před neplatiči nájemného, jsme zažili stovky případů, kdy pronajímatel tvrdě narazil: Původně bezproblémový nájemce najednou nezaplatil nájemné. Nebo nájemce začal jejich byt ničit. Nebo naopak úplně zmizel. A nepřipravený pronajímatel skončil bez peněz, s poškozeným bytem a minimální šancí dostat jakoukoliv náhradu.

V těchto tipech a doporučeních se proto snažíme ukázat, na co při pronajímání bytu spoléhat. Na co ne. Jak svou obranu před neplatiči a potížisty zlepšit. A pokud uvidíte, že vám naše bezplatné rady a doporučení pomáhají, třeba se časem rozhodnete pro některého z našich
obránců slušného a férového pronajímatele.

"Konečně bylo konkretizováno to, co je v jiných publikacích jen naznačeno. Nejlepším průvodcem je praxe, nejlépe u realitní agentury nebo někoho v oboru v řádech měsíců. Tento kurz počítám hned na druhé místo. Samozřejmě ne všechny otázky, se kterými se člověk potká v tomto oboru, jsou v kurzu vysvětleny, na to je nejlepší odpovědí praxe. Pro to, aby člověk mohl začít a velmi solidně pronikl do problematiky a zároveň věděl jakých chyb se na začátku vyvarovat, je ale kurz nejlepším "manuálem".

Vzorová smlouva je podle mě velmi dobře napsaná a asi bych ji považoval za jednu z nejcennějších informací daného kurzu. Opravdu je neocenitelná a pomůže se vyvarovat hlavních problému s nájemci.

Lidi, kteří se pronajímáním již zabývají, bych rozdělil na dvě skupiny. Ty, kteří se již v oboru velmi dobře orientují a většinou se už naučili na vlastních chybách. A ty, kteří stále tápají a těm bych kurzu doporučil, protože tam můžou najít právě ta řešení, které je trápí a nebo je teprve můžou potkat.

Kurz mě velmi nadchl. Byl jsem překvapen, že někdo je ochoten se podělit o možnostech jak přijít k penězům a jde opravdu k jádru věci, narozdíl od haldy knih většinou z Ameriky, které slibují, jak zbohatnout, ale najdete v nich jen velmi obecné povídání. Já bych možná tento kurz nenazýval kurzem, ale možná rovnou manuálem. Snad by nebylo od věci uspořádat i nějaké přednášky."

Jiří Huň****

pronajímatel

"Učím se druhým rokem a již rozeznám vhodnou nemovitost a dokážu ji ocenit. Nyní působím jako občasný neoficiální poradce při koupi nemovitostí a současně buduji podnikání v jiném oboru, kde očekávám rychlejší tok peněz. Do března bych tak měl mít zajištěný pravidelný stabilní finanční tok a čas zabývat se realitami naplno.

Kurs mne velmi mile překvapil. Je profesionálně zpracovaný a bohatě propracovaný. Myslím, že lepší, než samotný kurs, už může být jen realizace informací v praxi. Na internetu je obtížnější najít takto ucelené informace. Jen se občas bojím, aby informace byly stále aktuální dle změn v zákoně. Kurz pomáhá najít nedostatky a realizovat četné praktické poznatky. Je těžké rozsahu informací v kurzu konkurovat."

Jan K*****, Jihlava

začínající pronajímatel

"Nejsem zkušeným investorem. Mám tři syny, pro nejstaršího syna jsme koupili byt jako tzv. startovací, byt jsme zaplatili úvěrem ze SS. Úvěr je hrazen z větší části příjmem z pronájmu. Váš kurz mně poskytl množství cenných návodů. Určitě se jedná o efektivně utracené peníze. Donutila jsem syny, aby si kurz také vyslechli a začali uvažovat o významu investování peněz do jiných věcí než do "hraček" (myslím mobily, přehrávače, motorky, auta apod). Poznatky hodláme využít i pro další investice do nemovitosti. Mrzí mě, že jsem si kurz neobjednala již dříve."

Eva Schmid*****

pronajímatel

"Když jsem kurs kupoval, žádné realitní zkušenosti jsme neměl. Moje očekávání splnil tak, že jsem do 5ti měsíců koupil první byt. Poodhalí a ukáže způsob, jak koupit byt, jak nalézt nájemce, jak vyhotovit nájemní smlouvu atd. Řada věcí je motivujících, a to nejen ve vztahu k bytům, a umožnila mi dívat se na věci týkající se investování trochu jinak, než před tím. Díky kurzu se mi pootevřela vrátka do oblasti nákupu a pronájmu bytů a následně investování. V současné době jednáme o další případné koupi."

Jan Mul****

začínající pronajímatel

"Kurz jsem si zakoupila, protože mám 1 byt k pronájmu a hlavně proto, že s touto činností nemám žádné zkušenosti a hlavně jsem potřebovala dobrou nájemní smlouvu. Uvědomuji si totiž možná rizika, která jsou spojena s pronájmem bytu. Na prostudování celého kurzu jsem zatím neměla moc času, ale podle toho co jsem zvládla, jsem ráda, že jsem do tohoto kurzu investovala. Protože již nyní vím, že je to dokonalý průvodce a pomocník pro ty, kteří se chtějí koupi a pronajímání bytů věnovat. Informace z kurzu jsou velice praktické, podrobné a je jasné, že jsou to informace od člověka, který je v tomto oboru opravdu profesionál. Se vzorovou nájemní smlouvou jsem maximálně spokojena a okamžitě jsem ji použila. Celkové hodnocení kurzu je na výbornou."

Drahomíra Šinog****

Praktické, podrobné tak akorát...

Vít Barto****

"Kurz celkem splnil mé očekávání, akorát jediné, co bych vytkl, tak že v dnešní době je už těžké hledat někoho, kdo prodává byt bez realitní kanceláře a tudíž ty "triky" s vyjednáváním jsou pro mě už téměř nepoužitelné. (Nebo aspoň já když se porozhlížím dnes po bytech, těžko najít někoho, kdo by byt prodával bez RK.)

Myslím si, že kurz je dobrým průvodcem pro úplné začátečníky, ale užitečné věci se tam doví i pokročilejší. Informace bych hodnotil jako praktické, podrobné tak akorát. Myslím si že řadě lidem by pomohl svými "vychytávkami", ale mnoho lidí možná odradí cena. Když bych měl hodnotit stupnicí 0-10 (10 nejlepší), ohodnotil bych to číslem 8."

"Má očekávání od vašeho kurzu s nemovitostmi, kam se začínám obracet se svými investicemi, byla vysoká. A musím potvrdit, že jsem nadšen. Kurz potvrdil mnou očekávané, ale protože jsem už náročnější, normální hodnocení by snad bylo, že „předčil má očekávání“.

Poslouchám většinou v autě. Určitě jsou výborným průvodcem, používám i skripta, ale je to spíš o mých časových možnostech.

Absolvoval jsem už i jiný „živý“ realitní kurz a myslím si, že váš kurz je velmi zaměřen na praxi. Příklady a konkrétní zkušenosti p.Řehulky jsou asi tím nejlepším, co se zde dá dělat.

Pro jednotlivé body obsahu bych však nepoužíval slovo „triky“. Výraz „tipy“ zní dle mého názoru pravdivěji a nezavání něčím odrazujícím.

Myslím si, že kurz není ani tak určen úplným začátečníkům, ale spíše lidem, kteří již mají určité zkušenosti s ekonomikou, účetnictvím, daněmi, marketingem atd. a tento kurz je přesunuje do jiného investičního zhodnocování, než je jejich původní činnost.

Dalším zájemcům bych tedy kurz určitě rád doporučil. Gratuluji k dobře odvedené práci."

Ing.Milan Šta****, Brno

"K pronájmu jsme se dostali náhodou: Odjeli jsme do zahraničí a bylo nám líto prodat náš byt. Tak jsme do toho spadli. Kurz mi velmi pomohl, mám teď širší přehled a více bytů :o)

Informace jsou podrobné, i když např. výše hypotečních úroků už není aktuální. Vzorovou nájemní smlouvu používám, už ji mám 1x podepsanou, ostatní smlouvy změním po vypršení platnosti. S posledním nájemníkem jsme ji spolu četli a diskutovali hodinu, ale podepsal.

Mé celkové hodnocení vašeho kurzu je jednoduché: Před kurzem dva byty, po kurzu čtyři byty."

Ota P****

pronajímatel

"Vlastním několik nemovitostí. Kurz splnil má očekávání na cca 80 %. Průvodcem si myslím, že velmi dobrým, především pro někoho, kdo v této problematice není zběhlý. Informace v kurzu jsou poměrně velmi praktické. Vzorovou nájemní smlouvu je možné použít jako určitý základ, který se dále přizpůsobí konkrétnějším podmínkám. Pro lidi, kteří již byty vlastní a pronajímají, je kurz použitelný v omezeném rozsahu, nicméně i zde určitě naleznou informace, které jim připomenou něco, co nedělají, popř. dělají nesprávně. Řekl bych, že obecná část, analýza stavu ekonomiky, trhu nemovitostí, chování investorů atd. je spíše méně zajímavá, než konkrétní tipy a rady. Moje doporučení by bylo tento kurz zaměřit ještě více do praktických situací, výpočtů, daňových aspektů."

Libor Šte*****

zkušený pronajímatel

"Kurs obsahuje to, co jsme očekávali. Zkušenými realitními investory zatím nejsme, tato oblast nás však zajímá a do budoucna pravděpodobně něco spácháme. Myslím, že je to dobrý informační úvod a dá se patrně použít jako praktický průvodce. Informace jsou praktické a podrobné tak akorát. Ve větších podrobnostech by se už člověk asi ztrácel a unikala by mu aktuálnost informací. Chce to praxi. Se vzorovou smlouvou jsme spokojeni, tipy asi v nejbližší době použijeme. Myslím, že kurs pomůže pronajímatelům zejména tím, že si člověk uvědomí dosavadní chyby, dozví se, jak narovnat vztahy s nájemníky a snížit rizika ztrát. Celkově kurs zatím plní očekávání, navíc od Vás chodí další dodatečné tipy a informace. To je dobré. Škoda jen, že dodaná příručka je jen v papírové formě."

Ludvík Morá****

začínající pronajímatel

Na úvod musím zmínit, že jsem asi v poněkud jiné situaci, než ostatní. Jeden byt jsem již pronajímal a v době koupě Vaší příručky jsem kupoval byt druhý. Měl jsem již tedy jisté zkušenosti a cílem objednání kurzu bylo zkonfrontovat mé poznatky s jinými a případně se vyvarovat chyb...

Vynaložených prostředků rozhodně nelituji. Má druhá nájemní smlouva je - i díky Vám - velmi kvalitní a při výměně nájemníků v 1. bytě nepochybně opět použiji Váš vzor, který je lepší než má původní předloha...

ing. Luboš Pro****, pronajímatel, Brno

Od roku 1998 pronajímám dva byty a problematika s pronájmem mi není úplně neznámá. Přesto jsem si váš kurz z čiré zvědavosti objednal. A z toho, co přišlo, jsem byl překvapen. 1. Kurz je perfektním dílkem pro začínající pronajímatele. (A nerozhodné povzbudí k činu.) 2. Pro ty pronajímatele, kteří "ví vše", může být váš kurz dobrou léčbou a strhnutím růžových brýlí. (Ostatně praxe je vyléčí sama, ale ta se prodraží a vaše cena je za tak podstatné info velmi příznivá.) 3. Pro realisty (a mezi ně se řadím), je potvrzením správně nasazeného směru s maximálním rozšířením vědomostí. Ale hlavně: dodáváte chuť jít dále, koupit další a další... a přitom nenasekat velké chyby.


M. T. Rel****, pronajímatel, Opava

...Když jsem se rozhodoval, zda mám koupit Váš produkt, přiznávám, že jsem velice váhal, protože cena se mi zdála dost vysoká; nakonec jsem si Váš kurs koupil, a jsem velice rád. Získal jsem mnoho užitečných informací a odpovědí na otázky, na něž mi ani několik zkušených právníků nedokázalo jednoznačně odpovědět. Chci Vám proto za zpracování tohoto kursu velmi poděkovat, stejně jako za informace, které od Vás pravidelně prostřednictvím e-mailů dostávám, ihned si je tisknu a ukládám v písemné podobě a vracím se k nim.

J. Vyb****, pronajímatel, Plzeň

Copyright © JakPronajimatByty.cz 2021. Jak se staráme o vaše údaje